CP501 1SBP260170R1001 Operator Panel Keypad Repair

| categories | Control Panel 500 |
|---|---|
| Model | CP501 1SBP260170R1001 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Control Panel 500 Series |
| Shipping | 2-3 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-30 21:10:49 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | CP501 1SBP260170R1001 |
| Operating Temperature: | 0 … +50 °C |
| Storage Temperature: | -20 … +70 °C |
| Ambient Temperature: | 0 … +50 °C |
| Warranty: | 365 Days |
| Communication: | RS232 or RS422 |
| Display Size: | 2 lines × 16 characters |
| Function keys: | 4 |
| Order Multiple: | 1 piece |
| Part Type: | New |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| CP501 1SBP260170R1001 | Description | Inventory status |
| CP502 1SBP260171R1001 | CP502 1SBP260171R1001 Membrane Keypad Repair | Available Now |
| CP503 1SBP260172R1001 | CP503 1SBP260172R1001 Membrane Switch Repair | In Stock |
| CP511 1SBP260173R1001 | CP511 1SBP260173R1001 5.2'' Operator Keyboard Repair | Available Now |
| CP512 1SBP260174R1001 | CP512 1SBP260174R1001 5.3'' Membrane Keyboard Repair | In Stock |
| CP513 1SBP260175R1001 | CP513 1SBP260175R1001 Membrane Keypad Switch Repair | In Stock |
| CP551 1SBP260176R1001 | CP551 1SBP260176R1001 3.8'' Touch Screen Overlay Repair | In Stock |
| CP552 1SBP260177R1001 | CP552 1SBP260177R1001 Glass Screen Film Repair | Available Now |
| CP554 1SBP260178R1001 | CP554 1SBP260178R1001 Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| CP555 1SBP260179R1001 | CP555 1SBP260179R1001 Overlay Panel Glass Repair | Available Now |
CP501 1SBP260170R1001 Operator Panel Keypad Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How to create a message library called Machine 2?
Answer:
Question: What is the price of CP501 1SBP260170R1001 Membrane Keypad Switch?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
C501
1SBP260170R1001CP501
1SBP260170R101CP501
1SB2P60170R1001CP501
1SBP2601701R001CP501
1SBP2660170R1001
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service