PP880R 3BSE069295R1 Front Overlay Touch Screen Glass

| categories | Panel 800 Series |
|---|---|
| Model | PP880R 3BSE069295R1 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | HMI Panel 800 |
| Shipping | 2-3 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-30 21:18:00 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | PP880R 3BSE069295R1 |
| NEMA: | 4x indoor use only |
| Active Area Of Display: | 152.4 × 91.4 mm |
| Operating Temperature: | -10 °C to +60 °C |
| Touch Material: | Polyester on glass |
| Display Resolution: | 800 × 480 pixels |
| Diagonal (inches): | 7" |
| Display Type: | TFT-LCD |
| Part Type: | New |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| PP880R 3BSE069295R1 | Description | Inventory status |
| PP885 3BSE069276R1 | HMI Panel 800 PP885 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| PP885A 3BSE042238R2 | Panel 800 Series PP885A Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| PP885H 3BSE069281R1 | Panel 800 Series PP885H Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| PP885M 3BSE069280R1 | Panel 800 PP885M HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| PP885R 3BSE069296R1 | Panel 800 Series PP885R Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| PP886 3BSE092980R1 | Panel 800 Series PP886 Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| PP886H 3BSE069297R1 | Panel 800 Series PP886H HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| PP886M 3BSE092984R1 | Panel 800 Series PP886M Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| PP886R 3BSE092985R12 | Panel 800 Series PP886R HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| PP887H 3BSE092986R1 | Panel 800 Series PP887H Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| PP887S 3BSE092987R1 | Panel 800 Series PP887S Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| PP893 3BSE069277R1 | Panel 800 Series PP893 Touch Screen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
| PP895 3BSE092981R1 | Panel 800 Series PP895 Front Overlay Touch Digitizer Glass | Available Now |
| PP896 3BSE069278R1 | Panel 800 PP896 Protective Film HMI Panel Glass Replacement | In Stock |
PP880R 3BSE069295R1 Front Overlay Touch Screen Glass PDF Download:
FAQ:
Question: What is the price of PP880R 3BSE069295R1 Touch Panel Glass and Protective Film?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the size of the PP880R 3BSE069295R1 Resistive Touch Screen and Front Overlay?
Answer: The PP880R 3BSE069295R1 Front Overlay Touch Digitizer Glass is 7-inch.
Question: How to install the PP880R 3BSE069295R1 Touch Screen Monitor Protective Film operator terminal?
Answer:
Common misspellings:
PP80R
3BSE069295R1
PP880R
BSE069295R1
PP88R0
38SE069295R1
3BSE0692995R1
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service