Advantech TPC-315-RE22A TPC-315-RJ22A Protective Film Touchscreen Repair

| categories | Industrial Thin Client |
|---|---|
| Brand | ADVANTECH |
| Model | TPC-315-RE22A TPC-315-RJ22A |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | TPC-315 EHL Series |
| Supply parts | Touch Digitizer Glass Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-01-30 21:31:00 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Touchscreen Type: | 5-wire Analog Resistive |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Brand: | Advantech |
| Product Line: | TPC-315 EHL Series |
| Display Resolution: | 1024 x 768 Pixels |
| Lifespan: | 36 Million Touches |
| Operating Temperature: | -20 ~ 60 °C/-4 ~ 140 °F |
| Light Transmission: | Above 75% |
| Storage Temperature: | -20~70°C (-4~158°F) |
| Storage Humidity: | 95% RH |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| TPC-315-RE22A TPC-315-RJ22A | Description | Inventory status |
| TPC-1251H-E3AE | Advantech Industrial Thin Client Touch Digitizer Front Overlay Replacement | In Stock |
| TPC-1251T-E3AE | Advantech Industrial Thin Client Protective Film Touch Screen Repair | Available Now |
| TPC-1251T-E3BE | Advantech Industrial Thin Client Touch Panel Front Overlay Replacement | In Stock |
| TPC-1251T-E3BU | Advantech Industrial Thin Client Protective Film Touch Membrane Repair | Available Now |
| TPC-1251T-E3CE | Advantech Industrial Thin Client Touchscreen Front Overlay Replacement | In Stock |
| TPC-1251T-E3CU | Advantech Industrial Thin Client Front Overlay Touch Screen Film Repair | Available Now |
| TPC1251TE3CU2201-T | Advantech Industrial Thin Client Touch Screen Glass Protective Film Replacement | In Stock |
| TPC-1551H-E3AE | Advantech Industrial Thin Client HMI Touch Glass Front Overlay Repair | Available Now |
| TPC-1551T-E3AE | Advantech Industrial Thin Client Protective Film Touch Screen Monitor Replacement | In Stock |
| TPC-1551T-E3BE | Advantech Industrial Thin Client Touch Screen Display Front Overlay Repair | Available Now |
| TPC1551TE3BE1901-T | Advantech Industrial Thin Client Protective Film Touch Screen Panel Replacement | In Stock |
| TPC-1551T-E3BU | Advantech Industrial Thin Client Front Overlay Touch Digitizer Repair | Available Now |
| TPC-1551T-E3CE | Advantech Industrial Thin Client MMI Panel Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| TPC-1551T-E3CU | Advantech Industrial Thin Client Touch Panel Front Overlay Replacement | In Stock |
| TPC1551TE3CU2201-T | Advantech Industrial Thin Client Touch Screen Protective Film Repair | Available Now |
| TPC-1751H-E3AE | Advantech Industrial Thin Client Front Overlay Touch Digitizer Glass Replacement | In Stock |
Advantech TPC-315-RE22A TPC-315-RJ22A Protective Film Touchscreen Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How can I do to finish the panel mounting of Advantech TPC-315-RE22A TPC-315-RJ22A Touch Digitizer Glass?
Answer: 1.Position the TPC panel computer against the panel mount
Question: What can I know about Advantech TPC-315-RE22A TPC-315-RJ22A Touch Screen Monitor?
Answer:
Common misspellings:
TC-315-RE22A
TPC-315-REE22A
PTC-315-RE22A
TPC-315-RRJ22A
TP-C315-RJ22A
TPC-315-JR22A
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service