2711P-K4M5A PanelView Plus 400 Membrane Keyboard Keypad

| categories | PanelView Plus 400 |
|---|---|
| Model | 2711P-K4M5A |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | PanelView Plus 400 |
| Supply | PanelView Plus 400 Membrane Keypad LCD HMI Case |
| Parts | 2711P-K4M5A Lcd Keypad Housing |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-30 22:09:23 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | 2711P-K4M5A |
| Product Line: | PanelView Plus 400 |
| Screen diagonal: | 3.5 in |
| Warranty: | 180 Days Warranty |
| Input Power: | AC |
| Display Color: | Color |
| Input Type: | Keypad |
| Communication: | Remote I/O and RS-232 Printer Port |
| Software: | FactoryTalk View ME |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 2711P-K4M5A | Description | Inventory status |
| 2711P-K4C20A | PanelView Plus 400 Protection Board Terminals Keypad LCD Display HMI Case | In Stock |
| 2711P-K4C20D | PanelView Plus 400 Membrane keypad Switch Protection Board LCD Screen Plastic Case | In Stock |
| 2711P-K4C3A | PanelView Plus 400 Keypad Switch LCD Display Screen Protection Board Plastic Shell | Available Now |
| 2711P-K4C3D | PanelView Plus 400 Keypad LCD Display Panel Enclosure Protection Board Repair | In Stock |
| 2711P-K4C5A | PanelView Plus 400 Protection Board Membrane Keypad Switch LCD Display HMI Case | Available Now |
| 2711P-K4C5D | PanelView Plus 400 Membrane Keypad Protection Board LCD Display Screen Plastic Case | In Stock |
| 2711P-K4M20A | PanelView Plus 400 Terminals Keypad Protection Board LCD Display Panel Plastic Shell | In Stock |
| 2711P-K4M20D | PanelView Plus 400 Membrane Keyboard LCD Display Protection Board Plastic Case | In Stock |
| 2711P-K4M3A | PanelView Plus 400 Keypad Switch LCD Screen Housing Protection Board Repair | Available Now |
| 2711P-K4M3D | PanelView Plus 400 Protection Board Keyboard LCD Display Plastic Case Replacement | In Stock |
| 2711P-K4M5A | PanelView Plus 400 Membrane Keypad Protection Board LCD Display Panel Housing | Available Now |
| 2711P-K4M5D | PanelView Plus 400 Terminal Keypad Switch LCD Screen Protection Board Enclosure | In Stock |
Common misspellings:
2711PK4M5A
27l1P-K4M5A
271lP-K4M5A
2711P-KAM5A
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service