Delta DOP-112MX Front Overlay Touch Digitizer Repair

| categories | Other Delta HMI Replacement |
|---|---|
| Brand | DELTA |
| Model | DOP-112MX |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Delta DOP-100 Series |
| Supply | Protective Film and Touch Screen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:11:38 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Delta |
| Backlight: | LED Back Light |
| Product Line: | Delta DOP-100 |
| Resolution: | 1024 x 768 |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Cooling Method: | Natural air circulation |
| Display Type: | TFT LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 °C ~ +60 °C |
| Touch Size: | 12" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| DOP-112MX | Description | Inventory status |
| DOP-108IG | Delta DOP-100 Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| DOP-110CG | Delta DOP-100 Series Protective Film Touch Panel Repair | Available Now |
| DOP-110CS | Delta DOP-100 Series Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| DOP-110IG | Delta DOP-100 Series Protective Film HMI Panel Glass | Available Now |
| DOP-110IS | Delta DOP-100 Series Front Overlay Touch Screen Monitor | In Stock |
| DOP-110WS | Delta DOP-100 Series HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| DOP-112MX | Delta DOP-100 Series Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| DOP-112WX | Delta DOP-100 Series Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| DOP-115MX | Delta DOP-100 Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| DOP-115WX | Delta DOP-100 Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
Delta DOP-112MX Front Overlay Touch Digitizer Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is Delta DOP-100 DOP-112MX Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: How do I set a password for projects on Delta DOP-112MX Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI?
Answer: Step1: Open the editing software of HMI, click on “Options” --> “Configuration” --> “Security Level and Password” --> then set the “Highest security password” (Default password 12345678 shown in the example).
Common misspellings:
DOP-12MX
OP-112MX
DOP-121MX
DPO-112MX
DOP-11ZMX
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service