AST-084A080A DMC Touch Screen AST-084A Touch Panel

| categories | AST/ATP Touch Screen Series |
|---|---|
| Model | AST-084A080A |
| Warranty | 365 Days |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-3 working Days |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:12:40 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | AST-084A080A |
| Manufacturer: | DMC |
| Screen diagonal: | 8.4 in(21.336 cm) |
| Warranty: | 365 days Warranty |
| Interfaces: | USB / RS232 |
| Touchpoints: | 1 |
| Glass Strength: | 2.1 mm |
| Technology: | Analog resistive 4-wire |
| Active Area: | 171.5 x 130mm |
| Viewing Area Width: | 136mm |
AST-084A080A DMC Touch Screen AST-084A Touch Panel PDF Download:
Common misspellings:
ST-084A080A
AT-084A080A
AS-084A080A
AST084A080A
AST-84A080A
AST-04A080A
AST-08A080A
AST-084080A
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service