DMC ATP-104A ATP-104A060B Touch Screen Panel

| categories | AST/ATP Touch Screen Series |
|---|---|
| Model | ATP-104 ATP-104A ATP-104A060B |
| Warranty | 365 Days |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-3 working Days |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:13:28 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | ATP-104A ATP-104A060B |
| Manufacturer: | DMC |
| Screen diagonal: | 10.4 in |
| Warranty: | 365 days Warranty |
| Interfaces: | USB / RS232 |
| Touchpoints: | 1 |
| Glass Strength: | 1.8 mm |
| Technology: | Analog resistive 4-wire |
| Active Area: | 213.0 x 160.0mm |
| Viewing Area Dimension: | 221.0 x 168.0mm |
DMC ATP-104A ATP-104A060B Touch Screen Panel PDF Download:
Common misspellings:
TP-104A060B
AP-104A060B
ATP-104A06B
ATP-104A060
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service