DMC LST-070WA080A Touch Screen Panel Glass

| categories | LST Touch Glass Series |
|---|---|
| Model | LST-070WA080A |
| Warranty | 365 days |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:14:25 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | LST-070WA080A |
| Manufacturer: | DMC LST |
| Screen diagonal: | 7'' wide |
| Warranty: | 365 days Warranty |
| Operating Life: | 10,000,000 hits |
| Touchpoints: | 1 |
| Glass Strength: | 1.1mm (1.4mm) |
| Technology: | Analog resistive 4-wire |
| Active Area: | 152.9 x 91.94mm |
| Viewing Area Dimension: | 155.9 x 94.94mm |
DMC LST-070WA080A Touch Screen Panel Glass PDF Download:
Common misspellings:
ST-070WA080A
LT-070WA080A
LS-070WA080A
LST070WA080A
LST-070WA00A
LST-070WA08A
LST-070WA080
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service