100G-UT08S2RO 100G-UT08T2RO 100G-UT08T2RODM Front Overlay Touch Pad

| categories | Other EZTouch Series |
|---|---|
| Model | 100G-UT08S2RO 100G-UT08T2RO 100G-UT08T2RODM |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | EZAutomation EZWindows CE |
| Supply | EZWindows CE Protective Film Touchscreen Monitor |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:39:33 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brightness/Life: | 400 nits/50,000 hours |
| Brand: | EZAutomation |
| Product Line: | EZWindows CE |
| Resolution: | 640 x 480 Pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Enclosure: | NEMA 4, 4X (indoor) |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 8" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 100G-UT08S2RO 100G-UT08T2RO 100G-UT08T2RODM | Description | Inventory status |
| 100G-PL10T2R0DM | Uticor unit Front Overlay Touch Membrane Repair Replacement | In Stock |
| 100G-UT06M2R0 | EZ Automation Uticor unit Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| 100G-UT08S2RO | EZAutomation Uticor unit Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| 100G-UT08T2RO | Uticor unit HMI Panel Glass Protective Film Repair Replacement | Available Now |
| 100G-UT08T2RODM | EZAutomation Uticor unit Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| 100G-UT10T2R0 | EZAutomation Uticor unit Series Front Overlay MMI Touch Screen Repair | In Stock |
| 100G-UT10T2R1 | EZ Automation Uticor unit Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| UTC-10TC-0-S-PV1000 | EZAutomation UTICOR Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
100G-UT08S2RO 100G-UT08T2RO 100G-UT08T2RODM Front Overlay Touch Pad PDF Download:
FAQ:
Question: What is EZ Automation EZTouch HMIs 100G-UT08S2RO 100G-UT08T2RO 100G-UT08T2RODM Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: How to replace an existing image in the image list?
Answer: 1. Click on the image you want to replace on the images list.
Question: How to remove an existing image in the image list?
Answer: Perform the following steps
Common misspellings:
100G-UT08S2RO
100G-UT08T2RO
100G-UT08T2ODM
100G-UT08T2R
100G-UT08T2RODM
100G-U0T8S2RO
100G-UT08SZRO
100G-UT08TT2RODM
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service