GD-80SLJ-B GD-80SLJ-G GD-80SLJ-G-33 Front Overlay Touch Screen

| categories | Other Fuji Hakko |
|---|---|
| Model | GD-80SLJ-B GD-80SLJ-G GD-80SLJ-G-33 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Fuji GD-80 Series |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-3 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:45:10 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | VICPAS |
| Display Version: | STN Monochrome |
| Product Line: | Fuji GD-80 Series |
| Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Display Colours: | 2 grayscale |
| Touch Switch: | Matrix Resistance film |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -10 °C ~ +60 °C |
| Touch Size: | 5.7" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GD-80SLJ-B GD-80SLJ-G GD-80SLJ-G-33 | Description | Inventory status |
| GD-80SLE-G | Fuji Hakko GD-80 Series Protective Film Touch Panel Replacement | In Stock |
| GD-80SLJ-B | Fuji Hakko GD-80 Series Touch Screen Glass Protective Film Repair | Available Now |
| GD-80SLJ-G | Fuji Electric GD-80 Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| GD-80SLJ-G-33 | Fuji Hakko GD-80 Series HMI Protective Film Touch Panel Replacement | In Stock |
| GD-80SLK-B | Fuji Electric GD-80 Series MMI Front Overlay Touch Glass Replacement | In Stock |
| GD-80SLK-G | Fuji Electric GD-80 Series Touch Digitizer Glass Front Overlay Repair | Available Now |
| GD-80SLT-B | Fuji Electric GD-80 Series Front Overlay Touch Screen Monitor Repair | In Stock |
| GD-80SLT-G | Fuji Hakko GD-80 Series HMI Panel Glass Protective Film Repair | Available Now |
| GD-80T01MJ-G | Fuji Electric GD-80 Series Touch Digitizer Protective Film Repair | In Stock |
| GD-80T0x0x-x | Fuji Electric GD-80 Series MMI Touch Glass Front Overlay Replacement | In Stock |
| GD-80T0xMx-x | Fuji Electric GD-80 Series Protective Film HMI Touch Glass Repair | Available Now |
| GD-80TAx0x-x | Fuji Hakko GD-80 Series Touch Screen Protective Film Replacement | Available Now |
| GD-80TAxMx-x | Fuji Electric GD-80 Series Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
GD-80SLJ-B GD-80SLJ-G GD-80SLJ-G-33 Front Overlay Touch Screen PDF Download:
FAQ:
Question: I want to purchase accessories for my Fuji Hakko HMI device but unsure which accessories are suitable for my device model, can you provide recommendations?
Answer: When you are unsure which accessories are suitable for your Fuji Hakko HMI device, you can contact our sales team for recommendations. Please provide your device model and specifications, our sales team will recommend suitable accessories and spare parts based on your needs and provide professional purchase advice.
Question: I need to perform maintenance on my Fuji Hakko GD-80SLJ-B GD-80SLJ-G GD-80SLJ-G-33 Touch Digitizer Glass Front Overlay HMI device, can you provide me with some suggestions?
Answer: To ensure the stable operation and extend the lifespan of Fuji Hakko GD-80SLJ-B GD-80SLJ-G GD-80SLJ-G-33 Protective Film Touch Screen Monitor HMI devices, it is recommended to perform regular maintenance. You can regularly clean the device's casing and touchscreen surface, check if the connection lines and interfaces are loose or damaged, and regularly back up important data on the device. For more maintenance suggestions, please refer to the device manual.
Question: I want to customize accessories for my Fuji Hakko HMI device to meet specific requirements, can you provide customization services?
Answer: Yes, we provide customized Fuji Hakko HMI accessory services to meet customer-specific needs and requirements. You can contact our sales team or customer service team, describe your needs and requirements, and we will provide you with customized solutions to ensure the accessories fully meet your needs.
Common misspellings:
GD-80SLJ-B
GD-80SLJ-G
GD-80SLJ-G-3
GD-0SLJ-G-33
GD-80LSJ-G
GD-80SLJ-G-33
GD-8oSLJ-G
GD-80SLLJ-B
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service