G104-02-1D G104-02-2D G104-02-3D Touch Digitizer Glass

| categories | Other Gunze Series |
|---|---|
| Model | G104-02-1D G104-02-2D G104-02-3D |
| Warranty | 365 Days |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Touch size | 10.4 inches |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 01:56:49 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | G104-02-1D G104-02-2D G104-02-3D |
| Number of Touches: | Single |
| Pitch: | 1.25 mm |
| Warranty: | 365 days Warranty |
| Light Transmittance: | 80% ± 3% |
| Resolution: | 1024 x 768 |
| Surface Hardness: | ≧ 3H |
| Response Time: | ≦ 20ms |
| Operation Temperature: | -10~+60°C |
| Storage Temperature: | -20~+70°C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| G104-02-1D G104-02-2D G104-02-3D | Description | Inventory status |
| G057-01-1D | Gunze Resistive Touch Screen Glass Replacement | In Stock |
| G065-01-1D | GUNZE Resistive Touchscreen Panel Replacement | Available Now |
| G065-02-1D | Gunze Analog Resistive HMI Panel Glass Repair Part | Available Now |
| G084-01-1D | Gunze Analog Resistive HMI Touchscreen Repair Part | In Stock |
| G084-02-1D | GUNZE Resistive HMI Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| G104-01-1D | GUNZE Resistive Touch Screen Panel Replacement | In Stock |
| G104-02-1D | Gunze Analog Resistive Touch Membrane Replacement | In Stock |
| G104-03-1D | GUNZE Analog Resistive HMI Touch Glass Replacement | In Stock |
| G121-01-1D | Gunze Resistive HMI Panel Glass Replacement | Available Now |
| G121-02-1D | Gunze Analog Resistive Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| G150-01-1D | Gunze Analog Resistive Touch Screen Monitor Repair | In Stock |
| G150-02-1D | GUNZE Resistive HMI Touch Panel Replacement | Available Now |
G104-02-1D G104-02-2D G104-02-3D Touch Digitizer Glass PDF Download:
FAQ:
Question: What is the Gunze G104-02-1D G104-02-2D G104-02-3D HMI parts Touch Screen Panel Glass price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the minimum/maximum resistive touch screen size GUNZE can manufacture?
Answer: In short, the minimum size manufactured to date is a 2.8”D. Maximum is a 22.0” D with special tooling requirements.
Common misspellings:
G104-02-1D
G104-02-2D
G10-02-3D
1G04-02-1D
G104-02-3D
G104-o2-2D
G104-02-22D
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service