Koyo C-more EA9 Series EA9-T10WCL Overlay Touch Membrane

| categories | Koyo EA9 HMI Series |
|---|---|
| Brand | KOYO |
| Model | EA9-T10WCL |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Koyo C-more EA9 Series |
| Supply | EA9-T10WC Touch Screen Monitor and Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-31 02:07:20 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | KOYO |
| LCD Panel Dot Pitch: | 0.218 mm x 0.209 mm |
| Product Line: | Koyo C-more EA9 Series |
| Resolution: | 1024 x 600 pixels (VGA) |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Ambient Temperature: | 10 to 90% RH |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 10.1" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EA9-T10WCL | Description | Inventory status |
| EA9-T6CL | KOYO Touch Panels EA9 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| EA9-T6CL-R | Koyo C-more Panels EA9 Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EA9-T7CL | Koyo C-more Panels EA9 Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EA9-T7CL-R | KOYO Touch Panels EA9 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| EA9-T8CL | Koyo C-more Panels EA9 Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EA9-T10C | Koyo C-more Panels EA9 Series Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| EA9-T10CL | Koyo C-more Panels EA9 Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EA9-T10WCL | Koyo C-more Panels EA9 Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EA9-T12CL | Koyo C-more Panels EA9 Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| EA9-T15CL | Koyo C-more Panels EA9 Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EA9-T15CL-R | KOYO Panels EA9 Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
Koyo C-more EA9 Series EA9-T10WCL Overlay Touch Membrane PDF Download:
FAQ:
Question: What are Koyo C-more Touch Panels EA9 Series EA9-T10WCL Touch Screen and Protective Film HMI parts prices?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: EA9-T10WCL CF Card Interface Module Installation
Answer:
Common misspellings:
EA9-T10CL
A9-T10WCL
EA9-1T0WCL
EA9-T1oWCL
EA9--T10WCL
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service