CP450T-ETH 1SBP260189R1001 Overlay Touch Glass Repair

| categories | Control Panel 400 |
|---|---|
| Model | CP450T-ETH 1SBP260189R1001 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Control Panel 400 Series |
| Shipping | 2-3 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-03 21:34:13 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | CP450T-ETH 1SBP260189R1001 |
| Display Adjustment: | Via touch screen |
| Touch Screen: | Analog |
| Screen Color: | 64k colors |
| Touch Screen: | 4 Wire Analog Resistive |
| View Area(W x H): | 132 x 99 mm |
| Active Area Of Display: | 213.2 x 160.4 mm |
| Operating Temperature: | 0 … +50 °C |
| Storage Temperature: | -10 … +60 °C |
| Screen Type: | TFT color, CCFL backlight |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| CP450T-ETH 1SBP260189R1001 | Description | Inventory status |
| CP405 1SAP500405R0001 | CP405 1SAP500405R0001 7'' Touch Panel Glass Repair | In Stock |
| CP408 1SAP500408R0001 | CP408 1SAP500408R0001 10.1'' Touch Screen Glass Repair | Available Now |
| CP410M 1SBP260181R1001 | CP410M 1SBP260181R1001 Membrane Keypad Switch Repair | In Stock |
| CP415M 1SBP260191R1001 | CP415M 1SBP260191R1001 3.5'' Glass Panel Overlay Repair | Available Now |
| CP420B 1SBP260182R1001 | CP420B 1SBP260182R1001 4.7'' Touch Screen Glass Repair | In Stock |
| CP430 B 1SBP260183R1001 | CP430 B 1SBP260183R1001 Touchscreen Protective Film | In Stock |
| CP430 BP 1SBP260192R1001 | CP430 BP 1SBP260192R1001 Overlay Panel Glass Repair | In Stock |
| CP430 BP-ETH 1SBP260194R1001 | CP430 BP-ETH 1SBP260194R1001 5.7'' Overlay Glass Repair | Available Now |
| CP430 T 1SBP260195R1001 | CP430 T 1SBP260195R1001 5.7'' Touch Screen Film Repair | In Stock |
| CP430 T-ETH 1SBP260196R1001 | CP430 T-ETH 1SBP260196R1001 5.7'' Glass Film Repair | Available Now |
| CP435T 1SBP260193R1001 | CP435T 1SBP260193R1001 7'' Touch Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| CP435T-ETH 1SBP260197R1001 | CP435T-ETH 1SBP260197R1001 7'' Front Overlay Touch Membrane Repair | Available Now |
| CP440 C-ETH 1SBP260187R1001 | CP440 C-ETH 1SBP260187R1001 Touch Digitizer Glass Repair | In Stock |
| CP450T 1SBP260188R1001 | CP450T 1SBP260188R1001 Touchpad Membrane Keypad Overlay Repair | Available Now |
CP450T-ETH 1SBP260189R1001 Overlay Touch Glass Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How to mount the operator terminal?
Answer:
Question: How to wire the power connector?
Answer:
Common misspellings:
C450T-ETH
1SBP260189R1001CP450T-ETH
1BP260189R1001CP450TE-TH
1SBP26018R91001CP4500T-ETH
1SBP260189R1001
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service