Automation Direct FLI-150 FLI-150-TS Touch Digitizer Overlay

| categories | Koyo Other Series |
|---|---|
| Model | FLI-150 FLI-150-TS |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | FLI-150-TS Front Overlay Touch Panel Glass |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 01:58:44 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Active Screen Area: | 11.97" x 8.98" |
| LCD Backlight: | 250 Nit |
| Product Line: | Automation Direct |
| Resolution: | 1280 x 1024 pixels (VGA) |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Ambient Temperature: | 10 to 90% RH |
| Display Type: | TFT Active Matrix |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 15" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| FLI-150 FLI-150-TS | Description | Inventory status |
| FLI-150 | Automation Direct FLI Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| FLI-150-TS | Automation Direct FLI Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| FLI-180 | Automation Direct FLI Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| FLI-180-TS | Automation Direct FLI HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| FPM-120 | Automation Direct FPM Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| FPM-120-TS | Automation Direct FPM Series Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| FPM-170 | Automation Direct FPM Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| FPM-170-TS | Automation Direct FPM Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| FPM-180 | Automation Direct FPM Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| FPM-180-TS | Automation Direct FPM Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
Automation Direct FLI-150 FLI-150-TS Touch Digitizer Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: No Picture
Answer: Check that the signal cable is properly connected to the display.
Question: What are FLI-150 FLI-150-TS Touch Screen and Protective Film HMI parts prices?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
FLI-150
FLI-10-TS
FL-150
FLI-150-TS
FL-I150-TS
FLI-15o-TS
FLI-150--TS
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service