FLI-180 FLI-180-TS Front Overlay HMI Panel Glass Repair

| categories | Koyo Other Series |
|---|---|
| Model | FLI-180 FLI-180-TS |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | FLI-180-TS Touch Membrane Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 01:58:47 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Temperature: | 0°C (32°F) to 50°C (122°F) |
| Brand: | Automation Direct |
| Display Brightness: | 250 nits |
| Touch Screen Technology: | Analog Resistive |
| Touch Size: | 18" |
| Active Screen Area: | 13.3" x 10.64" |
| Display Type: | TFT Active Matrix |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 1280 x 1024 Pixels |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| FLI-180 FLI-180-TS | Description | Inventory status |
| FLI-150 | Automation Direct FLI Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| FLI-150-TS | Automation Direct FLI Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| FLI-180 | Automation Direct FLI Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| FLI-180-TS | Automation Direct FLI HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| FPM-120 | Automation Direct FPM Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| FPM-120-TS | Automation Direct FPM Series Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| FPM-170 | Automation Direct FPM Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| FPM-170-TS | Automation Direct FPM Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| FPM-180 | Automation Direct FPM Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| FPM-180-TS | Automation Direct FPM Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
FLI-180 FLI-180-TS Front Overlay HMI Panel Glass Repair PDF Download:
Common misspellings:
FLI-10
FLI-180-TS
LI-180
FLI1-80
FLI-180
FLI-1B0-TS
FLI-1180-TS
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service