GC-A14 GC-A14-R Front Overlay HMI Panel Glass Repair

| categories | Koyo Other Series |
|---|---|
| Brand | KOYO |
| Model | GC-A14 GC-A14-R |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | KOYO GC-A Series |
| Supply | GC-A14-R Touch Membrane Protective Film |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 01:59:36 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Temperature: | 0°C (32°F) to 50°C (122°F) |
| Brand: | KOYO |
| Display Color: | 262,144 color |
| Touch Panel: | Analog Resistive |
| Touch Size: | 7" |
| Backlight: | LED |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Resolution: | 800 x 480 pixels(WVGA) |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GC-A14 GC-A14-R | Description | Inventory status |
| GC-A14 | KOYO GC-A Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GC-A14-R | Koyo GC-A Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GC-A14-R7-C2403 | Koyo GC-A Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GC-A22W-CW | KOYO GC-A2 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| GC-A24 | Koyo GC-A2 Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GC-A24-RS | Koyo GC-A2 Series Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| GC-A24W-C | Koyo GC-A2 Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| GC-A24W-RC | Koyo GC-A2 Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| GC-A25 | Koyo GC-A2 Series HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| GC-A26 | Koyo GC-A2 Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| GC-A26W-C | KOYO GC-A2 Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| GC-A26W-RC | Koyo GC-A2 Series Protective Film Touch Panel Repair | Available Now |
GC-A14 GC-A14-R Front Overlay HMI Panel Glass Repair PDF Download:
Common misspellings:
GC-A14
GC-A4-R
G-A14
GC-A14-R
G-CA14-R
GC-AI4-R
GC--A14
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service