Lenze CS98xx IPC CS98xx TC CS98xx Touch Screen Monitor Keyboard Membrane Replacement

| categories | Other Lenze Series |
|---|---|
| Brand | LENZE |
| Model | CS98xx IPC CS98xx TC CS98xx |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Command Station Keypad Membrane Touch Screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-02-04 02:05:14 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Lenze |
| Product Line: | Command Station |
| Touchscreen: | capacitive glass surface |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Power Consumption: | 15 W at 24 VDC |
| Version: | Command Station |
| Display Type: | LCD |
| Transport Temp.: | −20 ... +60 °C |
| Transport Temp.: | −20 ... +60 °C |
| Operation Temp.: | 0 ... +50 °C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| CS98xx IPC CS98xx TC CS98xx | Description | Inventory status |
| CS58xx | LENZE Touch Screen Glass Operator Panel Keypad Replacement | In Stock |
| CS58xx IPC | Lenze Operator Keyboard Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| CS58xx TC | LENZE Keyboard Membrane Touch Panel Replacement | In Stock |
| CS58xxDVI | LENZE HMI Touch Glass Keypad Membrane Replacement | Available Now |
| CS9800 P/N:EP8GAS71333C4010XX-00C65000003 | Lenze Touch Screen Panel Switch Membrane Repair | In Stock |
| CS98xx | Lenze HMI Terminal Keypad Touch Membrane Replacement | In Stock |
| CS98xx DVI | LENZE Protective Film Touch Glass Repair | In Stock |
| CS98xx IPC | LENZE Touch Digitizer Glass Membrane Keypad | Available Now |
| CS98xx TC | LENZE HMI Touch Screen Membrane Switch Replacement | In Stock |
Lenze CS98xx IPC CS98xx TC CS98xx Touch Screen Monitor Keyboard Membrane Replacement PDF Download:
FAQ:
Question: What are the CS98xx IPC CS98xx TC CS98xx Lenze HMI parts HMI Touch Screen and Operator Keyboard price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: How to proceed Electrical installation?
Answer: 1. Place PC B into the mounting frame A with the hook−up attachment C and, during the following worksteps, secure it against falling down.
Common misspellings:
CS98xx
IPC
TC
CS8xx
S98xx
SC98xx
CS9Bxx
CS998xx
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service