Mitsubishi GT2104-RTBD HMI Touch Panel Front Overlay

| categories | GOT2000 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | GT2104-RTBD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT2000 GT21 series |
| Supply | GT21 GT2104-RTBD Touch Panel Front Overlay |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:05:51 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | GT2104-RTBD |
| Display Device: | Color TFT |
| Screen diagonal: | 4.3 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi GT21 Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 480 * 272 |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT2104-RTBD | Description | Inventory status |
| GT2103-PMBD | Mitsubishi GOT2000 Touch Screen Monitor Overlay Repair | In Stock |
| GT2103-PMBDS | Touch Screen Protective Film LCD Display Screen for Mitsubishi GOT2000 GT21 | Available Now |
| GT2103-PMBDS2 | Mitsubishi GT21 Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
| GT2103-PMBLS | Mitsubishi GOT2000 GT21 Touch Protective Film | In Stock |
| GT2104-RTBD | Mitsubishi GT21 Touch Screen Overlay Replacement | In Stock |
| GT2104-PMBD | Mitsubishi GT21 Touch Digitizer Protective Film | In Stock |
| GT2104-PMBDS | HMI Panel Glass Overlay GOT2000 GT21 Repair | Available Now |
| GT2104-PMBDS2 | Mitsubishi GT21 HMI Panel Glass Front Overlay | In Stock |
| GT2104-PMBLS | Mitsubishi GOT2000 GT21 Touch Protective Film | In Stock |
| GT2107-WTBD | HMI Panel Glass Overlay GOT2000 GT21 Repair | Available Now |
| GT2107-WTSD | Mitsubishi GOT2000 Front Overlay Touch Panel Glass | In Stock |
Mitsubishi GT2104-RTBD HMI Touch Panel Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: What is the GT2104-RTBD GOT2000 GT21 protective film HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the dimension of GT2104-RTBD Mitsubishi GOT2000 GT21 HMI Panel Glass?
Answer: The dimension of GT2104-RTBD Mitsubishi GOT2000 GT21 HMI is 4.3 inch ,which is 118mm long and 92mm wide.
Common misspellings:
GT2104-RTD
GT214-RTBD
GT2104-RBTD
GT2l04-RTBD
GT21004-RTBD
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service