Mitsubishi GT2310-VTBA Touch Screen Monitor Repair

| categories | GOT2000 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | GT2310-VTBA |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT2000 GT23 series |
| Supply | Mitsubishi GT23 GT2310-VTBA Touch Digitizer Glass |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:06:06 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | GT2310-VTBA |
| Display Device: | Color TFT |
| Screen diagonal: | 10.4 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi GT23 Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 680 * 480 |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT2310-VTBA | Description | Inventory status |
| GT2308-VTBA | HMI Panel Glass Overlay GOT2000 GT23 Repair | Available Now |
| GT2308-VTBD | Mitsubishi GT23 Front Overlay Touch Panel Glass | In Stock |
| GT2310-VTBA | GOT2000 GT23 Mitsubishi Touch Digitizer Glass Protective Film Repair | In Stock |
| GT2310-VTBD | Mitsubishi GOT2000 GT23 Touch Screen Hmi Front Overlay Replacement | Available Now |
Mitsubishi GT2310-VTBA Touch Screen Monitor Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is the dimension of GT2310-VTBA Touch Mitsubishi GOT2000 GT23 series?
Answer: The dimension of GT2310-VTBA Mitsubishi GOT2000 GT23 Touch Panel HMI is 10.4 inch ,which is 227.5mm long and 178.7mm wide.
Question: What is the GT2310-VTBA GOT2000 GT23 Front Overlay HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
GT2310-VTA
GT231-VTBA
GT23l0-VTBA
GT231O-VTBA
GT2310--VTBA
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service