Mitsubishi GT2310-VTBD Touch Screen Glass Replacement

| categories | GOT2000 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | GT2310-VTBD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT2000 GT23 series |
| Supply | GT2310-VTBD Touch Panel Glass |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:06:09 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | GT2310-VTBD |
| Display Device: | Color TFT |
| Screen diagonal: | 10.4 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi GT23 Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 640 * 480 |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT2310-VTBD | Description | Inventory status |
| GT2308-VTBA | HMI Panel Glass Overlay GOT2000 GT23 Repair | Available Now |
| GT2308-VTBD | Mitsubishi GT23 Front Overlay Touch Panel Glass | In Stock |
| GT2310-VTBA | GOT2000 GT23 Mitsubishi Touch Digitizer Glass Protective Film Repair | In Stock |
| GT2310-VTBD | Mitsubishi GOT2000 GT23 Touch Screen Front Overlay Replacement | Available Now |
Mitsubishi GT2310-VTBD Touch Screen Glass Replacement PDF Download:
FAQ:
Question: What is the GT2310-VTBD GOT2000 GT23 Touch Glass HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the size of GT2310-VTBD Protective Film?
Answer: The Mitsubishi GOT2000 GT23 GT2310-VTBD Protective Film is 10.4-inch.
Common misspellings:
GT2310-VTD
GT210-VTBD
GT2310-VBTD
GT23l0-VTBD
GT2310--VTBD
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service