Mitsubishi GT2510-WXTBD Touch Membrane Repair

| categories | GOT2000 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | GT2510-WXTBD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT2000 GT25 series |
| Supply | Mitsubishi GT25 GT2510-WXTBD Touch Panel Overlay |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:07:17 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | GT2510-WXTBD |
| Display Device: | Color TFT |
| Screen diagonal: | 10.1 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi GT25 Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 1280 * 800 |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT2510-WXTBD | Description | Inventory status |
| GT2510F-VTNA | Mitsubishi GOT2000 Touch Screen Monitor Protective Film Repair | In Stock |
| GT2510F-VTND | Touch Screen Front Overlay Mitsubishi GOT2000 GT25 | Available Now |
| GT2510-VTBA | Mitsubishi GT25 Touch Screen Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GT2510-VTBA-GF | Mitsubishi GOT2000 GT25 Touch Screen Tablet Front Overlay | In Stock |
| GT2510-VTBD | Mitsubishi GT25 Protective Film Touch Screen Replacement | In Stock |
| GT2510-VTBD-GF | HMI Panel Glass Front Overlay GOT2000 GT25 Repair | Available Now |
| GT2510-VTWA | Mitsubishi GOT2000 Touch Panel Glass Protective Film | In Stock |
| GT2510-VTWA-GF | Mitsubishi GOT2000 Touch Screen Front Overlay Repair | Available Now |
| GT2510-VTWD | Touch Screen Protective Film Mitsubishi GOT2000 GT25 | Available Now |
| GT2510-VTWD-GF | Mitsubishi GT25 Touch Screen Glass Protective Film | In Stock |
| GT2510-WXTBD | Mitsubishi GOT2000 HMI Touch Digitizer Front Overlay | In Stock |
| GT2510-WXTSD | HMI Panel Glass Front Overlay GOT2000 GT25 Repair | Available Now |
| GT25F-10ESGS | Mitsubishi GOT2000 GT25 Front Overlay HMI Panel Glass | In Stock |
| GT2505HS-VTBD | Mitsubishi GOT2000 GT25 Touch Digitizer Protective Film | In Stock |
| GT2506HS-VTBD | Mitsubishi GT25 Touch Screen Glass Overlay Repair | In Stock |
Mitsubishi GT2510-WXTBD Touch Membrane Repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is the dimension of GT2510-WXTBD Mitsubishi GOT2000 GT25 series?
Answer: The dimension of GT2510-WXTBD Mitsubishi GOT2000 GT25 HMI is 10.1 inch.
Question: What is the GT2510-WXTBD GOT2000 GT25 touch membrane HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
GT2510-WXTD
GT250-WXTBD
GT251O-WXTBD
GT25l0-WXTBD
GT2510-WXBTD
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service