GT1020-LBD GT1020-LBD2 HMI Touch Panel Front Overlay

| categories | GOT1000 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | GT1020-LBD GT1020-LBD2 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT1000 GT10 series |
| Supply | GT1020-LBD GT1020-LBD2 Touch Panel Front Overlay |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:07:46 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | GT1020-LBD GT1020-LBD2 |
| Display Device: | STN monochrome (white/black) liquid crystal |
| Screen diagonal: | 3.8 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi GT10 Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Resolution: | 160 × 64 dots (Horizontal format) |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT1020-LBD GT1020-LBD2 | Description | Inventory status |
| GT1020-LBD | Mitsubishi GOT1000 Touch Screen Monitor Overlay Repair | In Stock |
| GT1020-LBD2 | Touch Screen Protective Film Mitsubishi GOT1000 GT10 | Available Now |
| GT1020-LBDW | Mitsubishi GT10 Touch Screen Glass Front Overlay | In Stock |
| GT1020-LBDW2 | Mitsubishi GOT1000 GT10 Touch Protective Film | In Stock |
| GT1020-LBL | Mitsubishi GT10 Touch Screen Overlay Replacement | In Stock |
| GT1020-LBLW | HMI Panel Glass Overlay GOT1000 GT10 Repair | Available Now |
| GT1020-LWD | Mitsubishi GOT1000 Front Overlay Touch Panel Glass | In Stock |
| GT1020-LWD2 | Mitsubishi GOT1000 Touch Screen Protective Film Repair | Available Now |
| GT1020-LWDW | Mitsubishi GT10 Touch Digitizer Protective Film | In Stock |
| GT1020-LWDW2 | HMI Panel Glass Overlay GOT1000 GT10 Repair | Available Now |
| GT1020-LWL | Mitsubishi GT10 HMI Panel Glass Front Overlay | In Stock |
| GT1020-LWLW | Mitsubishi GOT1000 GT10 Touch Protective Film | In Stock |
GT1020-LBD GT1020-LBD2 HMI Touch Panel Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: What is the installation procedure of GOT1000 GT1020-LBD?
Answer: The GOT1000 GT1020-LBD mounting procedure is as follows.
Question: What is the GT1020-LBD GOT1000 GT10 protective film HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the dimension of GT1020-LBD2 Mitsubishi GOT1000 GT10 HMI Panel Glass?
Answer: The dimension of GT1020-LBD2 Mitsubishi GOT1000 GT10 HMI is 3.8 inch, which is 97mm long and 54mm wide.
Common misspellings:
GT1020-LD2
GT020-LBD2
GT1020L-BD2
GTl020-LBD2
GT1020-L8D2
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service