Mitsubishi A953GOT-SBD-B Touch Panel Front Overlay

| categories | GOT-A900 Series |
|---|---|
| Brand | MITSUBISHI |
| Model | A953GOT-SBD-B |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Mitsubishi GOT-A900 A953GOT series |
| Supply | A953GOT-SBD-B Touch Panel Front Overlay LCD Screen |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:12:58 |
Shipping
Specifications:
| Part Number : | A953GOT-SBD-B |
| Display Device: | STN color liquid crystal |
| Screen diagonal: | 5.7 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Mitsubishi A953GOT Series |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 55°C |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Cooling Method: | Self-cooling |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| A953GOT-SBD-B | Description | Inventory status |
| A953GOT-LBD | Mitsubishi GOT-A900 Touch Screen Monitor Overlay LCD Screen Repair | In Stock |
| A953GOT-LBD-M3 | Touch Screen Protective Film LCD Display Mitsubishi GOT900 A953GOT | Available Now |
| A953GOT-LBD-M3-H | Mitsubishi A953GOT Touch Screen Glass Front Overlay Lcd Display Panel | In Stock |
| A953GOT-SBD | Mitsubishi GOT900 A953GOT Touch Protective Film LCD Display Screen | In Stock |
| A953GOT-SBD-B | Mitsubishi A953GOT Touch Screen Overlay Lcd Display Replacement | In Stock |
| A953GOT-SBD-M3 | HMI Panel Glass Overlay Lcd Display GOT-A900 A953GOT Repair | Available Now |
| A953GOT-SBD-M3-B | Mitsubishi GOT900 Front Overlay Touch Panel Glass Lcd Display Panel | In Stock |
| A953GOT-SBD-M3-H | Mitsubishi GOT-A900 Touch Screen Protective Film LCD Screen Repair | Available Now |
| A953GOT-TBD | HMI Panel Glass Overlay Lcd Display GOT900 A953GOT Repair | Available Now |
| A953GOT-TBD-M3 | Mitsubishi A953GOT Touch Digitizer Protective Film LCD Display Screen | In Stock |
Mitsubishi A953GOT-SBD-B Touch Panel Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: What is the installation procedure of GOT-A900 A953GOT-SBD-B?
Answer: The GOT-A900 A953GOT-SBD-B mounting procedure is as follows.
Question: What is the A953GOT-SBD-B GOT-A900 A953GOT protective film HMI price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: What is the dimension of A953GOT-SBD-B Mitsubishi GOT-A900 A953GOT HMI Panel Glass?
Answer: The dimension of A953GOT-SBD-B Mitsubishi GOT-A900 A953GOT HMI is 5.7 inch, which is 139.5mm long and 115.5mm wide.
Common misspellings:
A953GOT-SD-B
A953OT-SBD-B
A953GOT-SBDB-
A953G0T-SBD-B
A953GOOT-SBD-B
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service