Panasonic GT02 AIG02MQ02D Overlay HMI Panel Glass

| categories | Panasonic GT Series Repair Kit |
|---|---|
| Brand | PANASONIC |
| Model | AIG02MQ02D |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Panasonic GT02 Series |
| Supply | GT02 GT02M0 Touch Screen and Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:26:29 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Temperature: | 0 to +50 °C +32 to +122 °F |
| Brand: | Panasonic |
| Part Number : | AIG02MQ02D |
| Product Line: | Panasonic GT02M0 |
| Touch Size: | 3.8" |
| Backlight: | 3-color LED |
| Display Type: | STN monochrome LCD |
| Power Supply: | 5 V DC |
| Resolution: | 240 (W) × 96 (H) dots |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| AIG02MQ02D | Description | Inventory status |
| AIG02MQ02D | Panasonic GT02M0 Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| AIG02MQ03D | Panasonic GT02 GT02M0 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| AIG02MQ04D | Panasonic GT02 GT02M0 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| AIG02MQ05D | Panasonic GT02 GT02M0 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| AIG02MQ12D | Panasonic GT02 GT02M1 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| AIG02MQ13D | Panasonic GT02 GT02M1 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| AIG02MQ14D | Panasonic GT02 GT02M1 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| AIG02MQ15D | Panasonic GT02 GT02M1 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| AIG02MQ22D | Panasonic GT02 GT02M2 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| AIG02MQ23D | Panasonic GT02 GT02M2 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| AIG02MQ24D | Panasonic GT02 GT02M2 MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| AIG02MQ25D | Panasonic GT02 GT02M2 HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
Panasonic GT02 AIG02MQ02D Overlay HMI Panel Glass PDF Download:
Common misspellings:
AIG02Q02D
AIG02M02D
AIG20MQ02D
AIG02MQo2D
AIGG02MQ02D
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service