GT02M AIG02MQ03D touch screen GT02M AIG02MQ05D touch panel repair

| categories | Panasonic GT Series Repair Kit |
|---|---|
| Model | GT02M AIG02MQ03D GT02M AIG02MQ05D |
| Warranty | 365 Days |
| Shipping | DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:26:31 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Panasonic |
| Resolution: | 240 (W) × 96 (H) dots |
| Backlight: | 3-color LED |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Product Line: | Panasonic GT02 |
| Display Type: | STN monochrome LCD |
| Power Supply: | 5 V DC |
| Ambient Temperature: | 0 to +50 °C +32 to +122 °F |
| Touch Size: | 3.8" |
| Part Number : | AIG02MQ03D AIG02MQ05D |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT02M AIG02MQ03D GT02M AIG02MQ05D | Description | Inventory status |
| AIG02MQ02D | Panasonic GT02M0 Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| AIG02MQ03D | Panasonic GT02 GT02M0 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| AIG02MQ04D | Panasonic GT02 GT02M0 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| AIG02MQ05D | Panasonic GT02 GT02M0 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| AIG02MQ12D | Panasonic GT02 GT02M1 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| AIG02MQ13D | Panasonic GT02 GT02M1 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| AIG02MQ14D | Panasonic GT02 GT02M1 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| AIG02MQ15D | Panasonic GT02 GT02M1 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| AIG02MQ22D | Panasonic GT02 GT02M2 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| AIG02MQ23D | Panasonic GT02 GT02M2 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| AIG02MQ24D | Panasonic GT02 GT02M2 MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| AIG02MQ25D | Panasonic GT02 GT02M2 HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
GT02M AIG02MQ03D touch screen GT02M AIG02MQ05D touch panel repair PDF Download:
FAQ:
Question: What is Panasonic GT02 GT02M0 AIG02MQ03D AIG02MQ05D Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: GT02 / GT02L / GT03-E / GT12 Installation Method
Answer: Secure the GT12 or GT02 to the installation panel using the two fittings and four dedicated screws provided with the unit.
Common misspellings:
AIG02Q03D
AIG02MQ05D
AIG02MQ03D
AIG02Q05D
AIG02MQ30D
A1G02MQ05D
AIG02MQQ03D
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service