Panasonic GT02 AIG02GQ04D Front Overlay Touch Screen

| categories | Panasonic GT Series Repair Kit |
|---|---|
| Brand | PANASONIC |
| Model | AIG02GQ04D |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Panasonic GT02 Series |
| Supply | AIG02GQ04D Touch Screen and Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:26:55 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Panasonic |
| Resolution: | 240 (W) × 96 (H) dots |
| Backlight: | 3-color LED |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Product Line: | Panasonic GT02 |
| Display Type: | STN monochrome LCD |
| Power Supply: | 5 V DC |
| Ambient Temperature: | 0 to +50 °C +32 to +122 °F |
| Touch Size: | 3.8" |
| Part Number : | AIG02GQ04D |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| AIG02GQ04D | Description | Inventory status |
| AIG02GQ02D | Panasonic GT02G0 Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| AIG02GQ03D | Panasonic GT02 GT02G0 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| AIG02GQ04D | Panasonic GT02 GT02G0 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| AIG02GQ05D | Panasonic GT02 GT02G0 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| AIG02GQ12D | Panasonic GT02 GT02G1 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| AIG02GQ13D | Panasonic GT02 GT02G1 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| AIG02GQ14D | Panasonic GT02 GT02G1 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| AIG02GQ15D | Panasonic GT02 GT02G1 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| AIG02GQ22D | Panasonic GT02 GT02G2 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| AIG02GQ23D | Panasonic GT02 GT02G2 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| AIG02GQ24D | Panasonic GT02 GT02G2 MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| AIG02GQ25D | Panasonic GT02 GT02G2 HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
Panasonic GT02 AIG02GQ04D Front Overlay Touch Screen PDF Download:
FAQ:
Question: What is Panasonic GT02 GT02G0 AIG02GQ04D Touch Screen and Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: Panasonic GT02 / GT02L / GT03-E / GT12 Installation Method
Answer: Secure the GT12 or GT02 to the installation panel using the two fittings and four dedicated screws provided with the unit.
Common misspellings:
AIG02G04D
IG02GQ04D
AIG0G2Q04D
A1G02GQ04D
AIG02GQ004D
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service