GT02G AIG02GQ13D touch screen GT02G AIG02GQ15D touch panel repair

| categories | Panasonic GT Series Repair Kit |
|---|---|
| Model | GT02G AIG02GQ13D GT02G AIG02GQ15D |
| Warranty | 365 Days |
| Shipping | DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:27:02 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Backlight: | 3-color LED |
| Brand: | Panasonic |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Panasonic GT02G1 |
| Resolution: | 240 (W) × 96 (H) dots |
| Ambient Temperature: | 0 to +50 °C +32 to +122 °F |
| Display Type: | STN monochrome LCD |
| Part Number : | AIG02GQ13D AIG02GQ15D |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Touch Size: | 3.8" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GT02G AIG02GQ13D GT02G AIG02GQ15D | Description | Inventory status |
| AIG02GQ02D | Panasonic GT02G0 Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| AIG02GQ03D | Panasonic GT02 GT02G0 Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| AIG02GQ04D | Panasonic GT02 GT02G0 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| AIG02GQ05D | Panasonic GT02 GT02G0 HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| AIG02GQ12D | Panasonic GT02 GT02G1 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| AIG02GQ13D | Panasonic GT02 GT02G1 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| AIG02GQ14D | Panasonic GT02 GT02G1 Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| AIG02GQ15D | Panasonic GT02 GT02G1 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| AIG02GQ22D | Panasonic GT02 GT02G2 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| AIG02GQ23D | Panasonic GT02 GT02G2 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| AIG02GQ24D | Panasonic GT02 GT02G2 MMI Touch Screen Front Overlay Replacement | In Stock |
| AIG02GQ25D | Panasonic GT02 GT02G2 HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
GT02G AIG02GQ13D touch screen GT02G AIG02GQ15D touch panel repair PDF Download:
FAQ:
Question: What to DO If Panasonic AIG02GQ13D AIG02GQ15D Touch Screen Panel is dim?
Answer: 1) The power voltage may be low.
Question: What to DO If Panasonic GT02 GT02G1 AIG02GQ13D AIG02GQ15D Touch Screen is blank?
Answer: 1) Power is not on.
Common misspellings:
AIG0GQ13D
AIG02GQ15D
AIG02GQ13D
AIG02G1Q5D
AIG02GQI3D
AIGO2GQ15D
AIG02GGQ13D
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service