GLC150-BG41-FLEX-24V GLC150-BG41-RSFL-24V Overlay Touch Glass

| categories | GLC Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GLC150-BG41-FLEX-24V GLC150-BG41-RSFL-24V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GLC Series |
| Supply | GLC Touch Digitizer Glass Protective Film Repair |
| Touch size | 5.7 inch |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:43:21 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Backlight: | CCFL |
| Brand: | Proface |
| Product Line: | Proface GLC |
| Rated Frequency: | 50/60Hz |
| Display Size: | 5.7" |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Humidity: | 10 to 90%RH |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GLC150-BG41-FLEX-24V GLC150-BG41-RSFL-24V | Description | Inventory status |
| GLC150-BG41-ADC-24V | Proface GLC Protective Film Touch Screen Replacement | In Stock |
| GLC150-BG41-ADK-24V | Proface GLC Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| GLC150-BG41-ADPC-24V | Proface GLC Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| GLC150-BG41-ADPK-24V | Proface GLC HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| GLC150-BG41-ADTC-24V | Proface GLC Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GLC150-BG41-ADTK-24V | Pro-face GLC Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GLC150-BG41-DPC-24V | Proface GLC Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GLC150-BG41-DPK-24V | Proface GLC Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GLC150-BG41-DTC-24V | Pro-face GLC HMI Panel Glass Protective Film Repair | Available Now |
| GLC150-BG41-DTK-24V | Proface GLC Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GLC150-BG41-FLEX-24V | Proface GLC Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
GLC150-BG41-FLEX-24V GLC150-BG41-RSFL-24V Overlay Touch Glass PDF Download:
FAQ:
Question: How to install the GLC150-BG41-FLEX-24V GLC150-BG41-RSFL-24V GLC?
Answer: 1. Insert the GLC150-BG41-FLEX-24V GLC150-BG41-RSFL-24V Touchscreen Overlay GLC into the panel cut, as follows:
Common misspellings:
GLC150-BG41-FLEX-24V
GLC10-BG41-RSFL-24V
GLC150-BG41-LEX-24V
GLC150-BG41-RSFL-24V
GLC510-BG41-RSFL-24V
GLC150-8G41-RSFL-24V
GLC150-BG441-FLEX-24V
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service