GLC150-SC41-XY32SC-24V GLC150-SC41-XY32SKF-24V Touch Membrane Front Overlay

| categories | GLC Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GLC150-SC41-XY32SC-24V GLC150-SC41-XY32SKF-24V |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GLC Series |
| Supply | GLC Front Overlay Touch Screen Monitor |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:43:40 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 320 x 240 pixels |
| Part Number : | GLC150-BG41-ADPC-24V |
| Storage Humidity: | 30%RH to 90%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 5.7" |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface GLC |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GLC150-SC41-XY32SC-24V GLC150-SC41-XY32SKF-24V | Description | Inventory status |
| GLC150-SC41-ADTK-24V | Proface GLC Protective Film Touch Screen Replacement | In Stock |
| GLC150-SC41-DPC-24V | Proface GLC Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| GLC150-SC41-DPK-24V | Proface GLC Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| GLC150-SC41-DTC-24V | Proface GLC HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| GLC150-SC41-DTK-24V | Proface GLC Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GLC150-SC41-FLEX-24V | Pro-face GLC Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GLC150-SC41-RSFL-24V | Proface GLC Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GLC150-SC41-XY32KF-24V | Proface GLC Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GLC150-SC41-XY32SC-24V | Pro-face GLC HMI Panel Glass Protective Film Repair | Available Now |
| GLC150-SC41-XY32SK-24V | Proface GLC Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GLC150-SC41-XY32SKF-24V | Proface GLC Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
GLC150-SC41-XY32SC-24V GLC150-SC41-XY32SKF-24V Touch Membrane Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: How to connect the GLC150-SC41-XY32SC-24V GLC150-SC41-XY32SKF-24V Touch Screen Monitor Front Overlay GLC's power cord terminals?
Answer: 1) Confirm that the power cord is unplugged from the power supply.
Question: What is Proface GLC GLC150-SC41-XY32SC-24V GLC150-SC41-XY32SKF-24V Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
GLC150-SC41-XY32SC-24V
GLC150-SC41--24V
GLC150-SC41-X32SC-24V
GLC150-SC41-XY32SKF-24V
GLC150-S4C1-XY32SC-24V
GLC150-SC41-XY32SC-Z4V
GLC150-SC41-XY322SKF-24V
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service