3280036-03 GLC2500-TC41-24V PFXGL2500TD Overlay Touch Glass

| categories | GLC Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GLC2500-TC41-24V 3280036-03 PFXGL2500TD |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GLC2000 Series |
| Supply | GLC Touch Digitizer Glass Protective Film Repair |
| Touch size | 10.4 inch |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:43:55 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Backlight: | CCFL |
| Brand: | Proface |
| Product Line: | Proface GLC |
| Rated Frequency: | 50/60Hz |
| Display Size: | 10.4 inch |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Humidity: | 10 to 90%RH |
| Warranty: | 12-Month Warranty |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| GLC2500-TC41-24V 3280036-03 PFXGL2500TD | Description | Inventory status |
| GLC2300-FNCN01 | Proface GLC Protective Film Touch Screen Replacement | In Stock |
| GLC2300-LG41-24V | Proface GLC Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| GLC2300-TC41-24V | Proface GLC Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| GLC2300-TC41-24V-M | Proface GLC HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| GLC2400-TC41-24V | Proface GLC Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| GLC2400-TC41-24V-M | Pro-face GLC Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| GLC2500-TC41-200V | Proface GLC Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| GLC2500-TC41-200V-M | Proface GLC Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| GLC2500-TC41-24V | Pro-face GLC HMI Panel Glass Protective Film Repair | Available Now |
| GLC2600-TC41-200V | Proface GLC Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| GLC2600-TC41-200V-M | Proface GLC Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| GLC2600-TC41-24V | Proface GLC HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
3280036-03 GLC2500-TC41-24V PFXGL2500TD Overlay Touch Glass PDF Download:
FAQ:
Question: How to install the 3280036-03 GLC2500-TC41-24V PFXGL2500TD GLC?
Answer: 1. Insert the 3280036-03 GLC2500-TC41-24V PFXGL2500TD Touchscreen Overlay GLC into the panel cut, as follows:
Common misspellings:
3280036-03
GLC2500-TC41-2V
PFXGL2500TD
GLC500-TC41-24V
GLC2500-TC41-2V4
3280036-O3
GLC2500-TC41-24V
32800036-03
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service