GLC2600-TC41-200V GLC2600-TC41-200V-M GLC2600-TC41-24V Touch Membrane Front Overlay

| categories | GLC Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | GLC2600-TC41-200V GLC2600-TC41-200V-M |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GLC2000 Series |
| Supply | GLC Front Overlay Touch Screen Monitor |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:43:57 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Proface |
| Display Resolution: | 800 x 600 Pixels |
| Operating Humidity: | 10%RH to 90%RH (non-condensing) |
| Storage Humidity: | 10%RH to 90%RH (non-condensing) |
| Touch Size: | 12" |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Product Line: | Proface GLC |
| Storage Temperature: | -20°C to 60°C |
| Warranty: | 365 Days |
GLC2600-TC41-200V GLC2600-TC41-200V-M GLC2600-TC41-24V Touch Membrane Front Overlay PDF Download:
FAQ:
Question: How to connect the GLC2600-TC41-200V GLC2600-TC41-200V-M GLC2600-TC41-24V Touch Screen Monitor Front Overlay GLC's power cord terminals?
Answer: 1) Confirm that the power cord is unplugged from the power supply.
Question: What is Proface GLC GLC2000 GLC2600-TC41-200V GLC2600-TC41-200V-M GLC2600-TC41-24V Touch Screen Panel Glass Protective Film HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
GLC2600-TC41-200V
GLC2600-TC41-20V-M
GLC2600-TC41-24V
GLC2600-TC41-20V
GLC2600-TC41-200V-M
GCL2600-TC41-200V-M
GLC2b00-TC41-24V
GLC2600-TC41--200V
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service