Proface 3910017-02 GP4105W1D Touch Glass Protective Film

| categories | GP4000 Series |
|---|---|
| Brand | PROFACE |
| Model | 3910017-02 GP4105W1D PFXGP4105W1D |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Proface GP4000 Series |
| Supply | GP-4105W Touch Screen Protective Film LCD Display |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 02:45:03 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90 % RH |
| Display Resolution: | 200 x 80 pixels |
| Part Number : | 3910017-02 GP4105W1D |
| Product Line: | Proface GP4000 |
| Touch Size: | 3.4" |
| Brand: | Proface |
| Display Type: | STN monochrome LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C (-4°F) to 60°C (140°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 3910017-02 GP4105W1D PFXGP4105W1D | Description | Inventory status |
| 3910017-01 GP4105G1D | Proface GP4000 GP-4105G Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| 3910017-02 GP4105W1D | Proface GP4000 GP-4105W Protective Film Touch Screen LCD Display | In Stock |
| 3910017-03 GP4106G1D | Proface GP4000 GP-4106G Touch Panel Protective Film LCD Screen | Available Now |
| 3910017-04 GP4106W1D | Proface GP4000 GP-4106W Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| 3910017-05 GP4107G1D | Proface GP4000 GP-4107G HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| 3910017-06 GP4107W1D | Proface GP4000 GP-4107W Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| 3910017-11 GP4104G1D | Proface GP4000 GP-4104G Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| 3910017-12 GP4104W1D | Proface GP4000 GP-4104W Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
Proface 3910017-02 GP4105W1D Touch Glass Protective Film PDF Download:
Common misspellings:
3910017-02
GP4105W1D
PFXGP405W1D
G4105W1D
PFXGP4105W1D
3901017-02
GP4105WlD
PFXGP41005W1D
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service