Magelis HMIS85 HMIS85W Touch Screen Glass Protective Film

| categories | Magelis STO STU SCU |
|---|---|
| Model | Schneider HMIS85 HMIS85W |
| Warranty | 1 Year VICPAS Warranty |
| Shipping | DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:06:27 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | HMIS85 HMIS85W |
| Product Line: | Magelis SCU Series |
| Touchscreen Size: | 5.7 in. |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Touch Technology: | Resistive Film (analog) |
| Resolution: | DC 5V 1mA |
| Display Colour: | 16 million colours |
| Storage Temp.: | -20℃~+70℃ |
| Lineation Test: | ≥1.000.000 times |
| Input Type: | ≥100.000 times |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| Schneider HMIS85 HMIS85W | Description | Inventory status |
| HMIS65 | 3”5 color touch controller screen | In Stock |
| HMIS65W | 3”5 color touch controller panel | In Stock |
| HMISCU6B5 | 3”5 color touch controller screen | Available Now |
| HMISCU6A5 | 3”5 color touch controller panel | In Stock |
| HMIS85 | 5”7 color touch controller screen | Available Now |
| HMIS85W | 5”7 color touch controller panel | In Stock |
| HMISCU8A5 | 5”7 color touch controller screen | Available Now |
| HMISCU8B5 | 5”7 color touch controller panel | In Stock |
Magelis HMIS85 HMIS85W Touch Screen Glass Protective Film PDF Download:
Common misspellings:
MIS85
HIS85
HMI85W
HMIS5W
HMIS8W
HMIS85
More
Details
about
Schneider
Advanced
panels
Model
Table
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service