HMIPSPS952D1801 HMIPSPS952D180L Touch Screen Monitor

| categories | Magelis lndustrial PC |
|---|---|
| Brand | SCHNEIDER |
| Model | HMIPSPS952D1801 HMIPSPS952D180L |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Schneider Harmony iPC series |
| Supply | Schneider Touch Panel Front Overlay |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:10:45 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | HMIPSPS952D1801/D180L |
| Display Type: | LCD TFT |
| Screen diagonal: | 19 in |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Harmony iPC Series |
| Terminal Type: | Touchscreen Display |
| Operating Temp.: | 0...50 °C |
| Storage Temp.: | -20...60 °C |
| Display Resolution: | 1366 x 768 pixels WXGA |
| Operating system: | Windows XPe SP2 |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| HMIPSPS952D1801 HMIPSPS952D180L | Description | Inventory status |
| HMIPSPC952D1W01 | Schneider Magelis iPC Touch Screen Protective Film Repair | In Stock |
| HMIPSPH952D1801 | Schneider Magelis iPC HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
| HMIPSPH952D1701 | Magelis iPC Schneider Touch Panel Protective Film Replacement | Available Now |
| HMIPSPH752D1801 | Schneider Magelis iPC Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| HMIPSPS752D1701 | Magelis iPC Schneider HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| HMIPSPS752D170L | Schneider Harmony iPC Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| HMIPSPS752D1801 | Schneider Magelis iPC Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| HMIPSPS752D180L | Schneider Harmony iPC HMI Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| HMIPSPS952D1701 | Schneider Magelis iPC Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| HMIPSPS952D170L | Schneider Harmony iPC HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| HMIPSPS952D1801 | Magelis iPC Touch Screen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
| HMIPSPS952D180L | Schneider Harmony iPC MMI Touch Screen Front Overlay | In Stock |
HMIPSPS952D1801 HMIPSPS952D180L Touch Screen Monitor PDF Download:
FAQ:
Question: How to install the Schneider Harmony iPC HMIPSPS952D1801 HMIPSPS952D180L Unit?
Answer:
Question: When an alarm appears on Harmony iPC Schneider HMIPSPS952D1801 HMIPSPS952D180L Protective Film Touch Panel Glass Terminal, what does it means?
Answer:
Common misspellings:
HMPSPS952D1801
HMIPSPS952D101
HMIPSPS952D1810
HMIPS9S952D180L
HMIPSPS952D1880L
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service