HMIST6400 HMISTW6400 HMISTM6400 Overlay Touch Membrane

| categories | Schneider Touchscreen |
|---|---|
| Brand | SCHNEIDER |
| Model | HMIST6400 HMISTW6400 HMISTM6400 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Schneider Harmony ST6 & STW6 series |
| Supply | Harmony ST6 & STW6 HMI Touch Glass Ovelay |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:13:57 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | HMIST/STW/STM6400 |
| Display Device: | Colour TFT LCD |
| Display Bezel: | 7 inch |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | Harmony ST6&STW6 |
| Rated Voltage: | 24 V DC (+/- 20 %) |
| Operating Temp.: | 0…50 °C |
| Storage Temp.: | -20…60 °C |
| Operating altitude: | 2000 m |
| Display Colour: | 16 million colours |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| HMIST6400 HMISTW6400 HMISTM6400 | Description | Inventory status |
| HMIST6200 | Schneider Harmony ST6 Touch Screen Protective Film Repair | In Stock |
| HMIST6400 | Harmony ST6 Schneider Touch Panel Protective Film Replacement | Available Now |
| HMIST6500 | Schneider Harmony ST6 Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| HMIST6600 | Harmony ST6 Schneider HMI Touch Screen Glass Protective Film | Available Now |
| HMIST6700 | Schneider Harmony ST6 Touch Screen Panel Front Overlay Repair | In Stock |
| HMISTW6200 | Schneider Harmony STW6 Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| HMISTM6200 | Schneider Harmony STW6 HMI Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| HMISTW6400 | Schneider Harmony STW6 Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| HMISTM6400 | Schneider Harmony STW6 HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| HMISTW6500 | Harmony STW6 Touch Screen Monitor Front Overlay Replacement | In Stock |
| HMISTW6600 | Schneider Harmony STW6 MMI Touch Screen Front Overlay | In Stock |
| HMISTW6700 | Schneider Harmony STW6 HMI Touch Screen Protective Film | In Stock |
HMIST6400 HMISTW6400 HMISTM6400 Overlay Touch Membrane PDF Download:
FAQ:
Question: How to replace the HMIST6400 HMISTW6400 HMISTM6400 Front Overlay Touch screen glass terminal Primary Battery?
Answer: 1 Disconnect the power supply from this product.
Question: What is the size of HMIST6400 HMISTW6400 HMISTM6400 Protective Film HMI Panel Glass?
Answer: The Schneider Terminal HMIST6400 HMISTW6400 HMISTM6400 Touch Screen Monitor Front Overlay is 7-inch.
Common misspellings:
HMIST400
HMIST640
HMITSW6400
HM1STW6400
HMISTTM6400
HMISTM66400
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service