ATS22C41Q ATS22C41S6 ATS22C41S6U Operator Panel Keypad

| categories | Schneider Keyboard |
|---|---|
| Brand | SCHNEIDER |
| Model | ATS22C41Q ATS22C41S6 ATS22C41S6U |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | Altistart 22 Soft Starter Switch Membrane |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:15:34 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | Schneider |
| IP Degree of Protection: | IP00 |
| Operating Temp.: | -10 °C to 40 °C, without derating |
| Storage Temp.: | -25 °C to 70 °C |
| Series: | Altistart 22 |
| Supply Frequency: | 50...60 Hz - 10...10 % |
| Operating Position: | Vertical +/- 10 degree |
| Warranty: | 12 months |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| ATS22C41Q ATS22C41S6 ATS22C41S6U | Description | Inventory status |
| ATS22C32Q | Schneider ATS22 Membrane Keypad Switch Repair | In Stock |
| ATS22C32S6 | Schneider Altistart 22 Keyboard Membrane Repair | In Stock |
| ATS22C32S6U | Schneider ATS22 Operator Keyboard Replacement | Available Now |
| ATS22C41Q | ATS22 Schneider HMI Membrane Keyboard Repair | In Stock |
| ATS22C41S6 | Schneider Altistart 22 Soft Starter Terminal Keypad | Available Now |
| ATS22C41S6U | Altistart 22 Schneider HMI Switch Membrane Repair | In Stock |
| ATS22C48Q | Schneider Membrane Keypad Keyboard Repair Part | In Stock |
| ATS22C48S6 | Schneider Operator Panel Keypad HMI Replacement | In Stock |
| ATS22C48S6U | Altistart 22 Schneider Control Keypad Replacement | Available Now |
| ATS22C59Q | Schneider Altistart 22 Keyboard Membrane Repair | Available Now |
| ATS22C59S6 | Altistart 22 Schneider Membrane Keyboard Keypad | In Stock |
| ATS22C59S6U | ATS22 Soft Starter Front Panel Keypad Replacement | In Stock |
| ATS22D17Q | Altistart 22 Schneider Membrane Keyboard Button | Available Now |
| ATS22D17S6 | Schneider Altistart 22 Operator Keypad Repair Part | In Stock |
| ATS22D17S6U | Schneider ATS22 Keypad Membrane Switch Repair | Available Now |
ATS22C41Q ATS22C41S6 ATS22C41S6U Operator Panel Keypad PDF Download:
FAQ:
Question: How long does it take to receive the ATS22C41Q ATS22C41S6 ATS22C41S6U Membrane Switch after placing an order?
Answer: Standard delivery typically takes 2-4 business days, depending on your location and the selected shipping method. Expedited options may be available upon request.
Question: Do the ATS22C41Q ATS22C41S6 ATS22C41S6U replacement terminal keypad come with a warranty?
Answer: Yes, Kernfix provides a warranty for all replacement parts. If you encounter any issues, please get in touch with our support team for assistance.
Question: Are there any special key combinations on the keypad?
Answer: Special key combinations are used as shortcuts, see below.
Common misspellings:
ATS22C411Q
ATS22C41S6
ATS22C41S6U
ATS22C41Q
AT22C41S6
ATS22C4156U
ATS22C14S6
ATS22O41Q
ATS22C4IS6U
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service