DOP11A-10 SEW EURODRIVE Membrane Keyboard Repair

| categories | SEW EURODRIVE |
|---|---|
| Model | 8248001 |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | SEW EURODRIVE Repair Kit |
| Shipping | 2-3 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:21:01 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | DOP11A-10 8248001 |
| Function keys: | 3 input |
| Series Interfaces: | RS232 & RS422/RS485 |
| Warranty: | 365 Days |
| Product Line: | SEW EURODRIVE |
| Types: | Membrane Keyboard |
| Operating Temperature: | -10 ° to +60 °C |
| Storage Temperature: | -20 ° to +70 °C |
| Flash EEPROM: | 64 Kbytes |
| Voltage Supply: | 24 VDC,200 mA |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 8248001 | Description | Inventory status |
| DOP11A-10 | DOP11A-10 SEW EURODRIVE Membrane Keyboard Repair | In Stock |
| DOP11A-20 | DOP11A-20 SEW EURODRIVE Membrane Switch Repair | Available Now |
| DOP11A-30 | DOP11A-30 SEW EURODRIVE Touch Screen Panel Repair part | In Stock |
| DOP11A-40 | DOP11A-40 SEW EURODRIVE Operator Panel Keypad Repair | Available Now |
| DOP11A-50 | DOP11A-50 SEW EURODRIVE HMI Touch Screen Repair | In Stock |
| OPT71C-120 | OPT71C-120 SEW EURODRIVE Panel Glass Protective Film Replacement | In Stock |
| OPT71C-150 | SEW EURODRIVE OPT71C-150 Protective Film Touch Screen Repair | In Stock |
DOP11A-10 SEW EURODRIVE Membrane Keyboard Repair PDF Download:
FAQ:
Question: Which models can be connected to RS-485?
Answer: Connecting RS-485 (only for DOP11A-10, DOP11A-20 from HW1.10 and
Question: What is the display data of DOP11A-10?
Answer: 1.Graphics resolution (pixels):No graphics
Common misspellings:
DOP11A-0
ODP11A-10
DO1P1A-10
DOP11-A10
DOP11AA-10
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service