Kinco F10N Kinco KNC-HMI-F10N Touch Membrane Replacement

| categories | KEBA |
|---|---|
| Model | Kinco F10N Kinco KNC-HMI-F10N |
| Warranty | 365 Days |
| Shipping | DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:22:11 |
Shipping
Specifications:
| Part Number : | F10N KNC-HMI-F10N |
| Product Line: | Kinco |
| Design of the Display: | LCD |
| Touch Type: | Resistive / Capacitive |
| Warranty: | 365 days Warranty |
| IP Rating: | IP65 or higher |
| Power Supply: | DC 24V |
| Membrane keyboard: | Yes |
| Operating Temperature: | -10°C ~ +55°C |
| Storage Temperature: | -20 to 60°C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| Kinco F10N Kinco KNC-HMI-F10N | Description | Inventory status |
| UNITRONICS Vision120 V120-22-T40 | UNITRONICS Vision120 V120-22-T40 Membrane Switch Replacement | In Stock |
| H3121A H3121A-NEOFP27 H3121A-NEOFT52 | H3121A H3121A-NEOFP27 H3121A-NEOFT52 Touch Panel | Available Now |
| 4PP220.0571-K15 | Power Panel 200 4PP220.0571-K15 Touchscreen Front Overlay | In Stock |
| MD-60-BASIC-25-P-2000-2400 | MD-60-BASIC-25-P-2000-2400 Membrane Keypad Repair | Available Now |
| E560531 SCN-A5-FZW21.5-AP2-0H1-R | E560531 SCN-A5-FZW21.5-AP2-0H1-R Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| TP-3490S1 | DMC TP Series TP-3490S1 HMI Panel Glass Replacement | In Stock |
| OP341 C-1100 OP341/R-1100 | OP341 C-1100 OP341/R-1100 Keyboard Membrane Repair | In Stock |
| MFG240160-3-E MG240160-3-S-W-1-E | MFG240160-3-E MG240160-3-S-W-1-E LCD Display Panel | In Stock |
| Wachendorff OP14S000A04 | Wachendorff OP14S000A04 Membrane Keyboard Keypad | Available Now |
| KDT-6586 | KDT-6586 Touch Screen Monitor Replacement | In Stock |
| Kinco F10N | Kinco F10N MMI Touch Screen Replacement Repair | Available Now |
| Kinco KNC-HMI-F10N | Kinco KNC-HMI-F10N Touch Digitizer Repair | In Stock |
| KDT-5294 KDT5294 | KDT-5294 KDT5294 Touch Screen Replacement | In Stock |
Kinco F10N Kinco KNC-HMI-F10N Touch Membrane Replacement PDF Download:
FAQ:
Question: Is there a minimum order quantity (MOQ)?
Answer: No, we do not have an MOQ. You can order even one piece.
Question: Are your Kinco F10N Kinco KNC-HMI-F10N Touch Screen Panels OEM certified?
Answer: Our Kinco F10N Kinco KNC-HMI-F10N Touch Membranes are high-quality replacements, not official OEM parts, but fully compatible and performance-tested.
Question: Are your Kinco F10N Kinco KNC-HMI-F10N HMI Touch Glass tested before shipping?
Answer: Yes, every item is rigorously tested to ensure proper functionality.
Question: Which payment methods do you accept?
Answer: We accept T/T bank transfer, PayPal, and credit card (100% prepaid).
Common misspellings:
Kinco
F10N
KNC-HMI-F1N
KNC-MI-F10N
F1N0
KNC-HMI-F10N
FI0N
KNC-HMII-F10N
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service