EPC 1200tc EPC GX 1200 tc Front Overlay Touch Membrane

| categories | Lauer |
|---|---|
| Brand | LAUER |
| Model | EPC 1200tc EPC GX 1200 tc |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Lauer Embedded-PC Series |
| Supply | Embedded-PC Protective Film Touch Panel |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:25:07 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Lauer |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Product Line: | Embedded-PC |
| Resolution: | 800 x 600 Pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Ambient Temperature: | 10 to 90% RH |
| Input: | Resistive touch |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 12.1" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| EPC 1200tc EPC GX 1200 tc | Description | Inventory status |
| EPC 640ktc | LAUER Embedded-PC Terminal Keypad Touch Membrane Replacement | In Stock |
| EPC 640tc | Lauer Embedded-PC Series Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| EPC 840tc Mobile | Lauer Embedded-PC Series Touch Digitizer Glass Overlay Repair | Available Now |
| EPC 1000ktc | LAUER Embedded-PC HMI Panel Glass Membrane Keyboard | Available Now |
| EPC 1000tc | LAUER Embedded-PC Series Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| EPC 1200ktc | Lauer Embedded-PC Series Membrane Keypad MMI Touch Screen | In Stock |
| EPC 1200tc | Lauer Embedded-PC Series HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| EPC 1500tc | LAUER Embedded-PC Series Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| EPC G 1000ktc | LAUER Embedded-PC Series HMI Membrane Switch Touch Screen Glass | Available Now |
| EPC G 1000tc | Lauer Embedded-PC Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| EPC G 1200ktc | Lauer Embedded-PC Series Touch Screen Operator Panel Keypad Replacement | In Stock |
| EPC G 1200tc | LAUER Embedded-PC Series Touch Panel Protective Film Repair | Available Now |
| EPC G 1500tc | Lauer Embedded-PC Series Front Overlay Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
EPC 1200tc EPC GX 1200 tc Front Overlay Touch Membrane PDF Download:
FAQ:
Question: What is Lauer Embedded-PC Magellan Geode EPC 1200tc EPC GX 1200 tc Touch Screen and Front Overlay HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
EPC
1200tc
X
1200
tc
PC
GX
ct
1Z00tc
12000
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service