Lauer MK 212 MK 215 HMI Membrane Keyboard Keypad

| categories | Lauer |
|---|---|
| Brand | LAUER |
| Model | MK 212 MK 215 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Lauer Industrial-PC Series |
| Supply | MK 212 MK 215 Membrane Keypad |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:26:08 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Brand: | Lauer |
| Display Type: | TFT LCD |
| Product Line: | Industrial-PC |
| Resolution: | 800 x 600 pixels, 1024 x 768 pixels |
| Warranty: | 12 Months Warranty |
| Ambient Temperature: | 10 to 90% RH |
| Input: | Alphanumeric keyboard |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20 to 60 °C (-4 to 140 °F) |
| Touch Size: | 12"/15" |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| MK 212 MK 215 | Description | Inventory status |
| VK 212b | LAUER Industrial-PC Membrane Keypad Switch | In Stock |
| VK 215b | Lauer Industrial-PC Series Membrane Keyboard Keypad Repair | In Stock |
| VKT 212b | Lauer Industrial-PC Series Switch Membrane Touch Digitizer Repair | Available Now |
| VKT 215b | LAUER Industrial-PC HMI Panel Glass Membrane Keyboard Keypad | Available Now |
| VTF 212b | LAUER Industrial-PC Series Protective Film Touch Screen Monitor | In Stock |
| VTF 215b | Lauer Industrial-PC Series Touchscreen Panel Front Overlay Replacement | In Stock |
| VKF 215b | Lauer Industrial-PC Series HMI Membrane Keyboard | Available Now |
| MK 212 | LAUER Industrial-PC Series Keypad Membrane Repair | In Stock |
| MK 215 | LAUER Industrial-PC Series HMI Membrane Keypad | Available Now |
| MT 212 | Lauer Industrial-PC Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| MT 215 | Lauer Industrial-PC Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| MT 217 | Lauer Industrial-PC Series Touch Panel Protective Film Repair | In Stock |
| MT 221 | Lauer Industrial-PC Series Front Overlay Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
Lauer MK 212 MK 215 HMI Membrane Keyboard Keypad PDF Download:
FAQ:
Question: What is Lauer Industrial-PC VPC take off - Monitor MK 212 MK 215 Touch Screen and Terminal Keypad HMI parts price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
MK
212
M
215
12
KM
2l5
2112
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service