Systeme Lauer MT 212 MT 215 Protective Film Touch Glass

| categories | Lauer |
|---|---|
| Brand | LAUER |
| Model | MT 212 MT 215 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Lauer Industrial-PC Series |
| Supply | VPC take off - Monitor Protective Film Touchscreen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:26:09 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90 % RH |
| Display Resolution: | 800 x 600 pixels, 1024 x 768 pixels |
| Part Number : | MT 212 MT 215 |
| Product Line: | Industrial-PC |
| Touch Size: | 12.1" or 15" |
| Brand: | Lauer |
| Display Type: | TFT Color LCD |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C (-4°F) to 60°C (140°F) |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| MT 212 MT 215 | Description | Inventory status |
| VK 212b | LAUER Industrial-PC Membrane Keypad Switch Replacement | In Stock |
| VK 215b | Lauer Industrial-PC Series Membrane Keyboard Keypad Repair | In Stock |
| VKT 212b | Lauer Industrial-PC Series Switch Membrane Touch Digitizer Repair | Available Now |
| VKT 215b | LAUER Industrial-PC HMI Panel Glass Membrane Keyboard Keypad | Available Now |
| VTF 212b | LAUER Industrial-PC Series Protective Film Touch Screen Monitor | In Stock |
| VTF 215b | Lauer Industrial-PC Series Touchscreen Panel Front Overlay Replacement | In Stock |
| VKF 215b | Lauer Industrial-PC Series HMI Membrane Keyboard Replacement | Available Now |
| MK 212 | LAUER Industrial-PC Series Keypad Membrane Replacement Repair | In Stock |
| MK 215 | LAUER Industrial-PC Series HMI Membrane Keypad Replacement | Available Now |
| MT 212 | Lauer Industrial-PC Series Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
| MT 215 | Lauer Industrial-PC Series Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| MT 217 | Lauer Industrial-PC Series Touch Panel Protective Film Repair | In Stock |
| MT 221 | Lauer Industrial-PC Series Front Overlay Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
Systeme Lauer MT 212 MT 215 Protective Film Touch Glass PDF Download:
Common misspellings:
MT
212
25
T
215
TM
2l5
2112
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service