M2I C TOP Series CTOP3M Protective Film Touch Monitor

| categories | M2I |
|---|---|
| Model | M2I CTOP3M |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | M2I C TOP Series |
| Supply | CTOP3M Touch Screen Monitor Front Overlay |
| Shipping | 2-4 workdays |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:28:08 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Screen Size: | 5.7'' |
| Ambient Humidity: | 85% RH or less |
| Status LED: | Built-in |
| Touch Type: | Analog Resistive Film |
| Operation Temperature: | 0°C ~ +50°C |
| Part Number : | CTOP3M |
| Brand: | M2I |
| Operating Humidity: | 0°C ~ +90°C |
| Storage Temperature: | -10°C ~ +60°C |
| Warranty: | 365 Days |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| M2I CTOP3M | Description | Inventory status |
| CTOP2M-A | M2I C Top Series Touch Screen Tablet Front Overlay Replacement | In Stock |
| CTOP2M-B | M2I C Top Series Protective Film Touch Panel Glass Repair | Available Now |
| CTOP3M | M2I C Top Series Front Overlay Touch Membrane Replacement | In Stock |
| XTOP05MQ-ED | M2I X Top-E Series HMI Touch Glass Protective Film Repair | Available Now |
| XTOP05MQ-ED-E | M2I X Top-E Series Touch Screen Display Front Overlay Replacement | In Stock |
| XTOP05TQ-ED | M2I X Top-E Series Protective Film HMI Panel Screen Repair | Available Now |
| XTOP05TQ-ED-E | M2I X Top-E Series Touch Digitizer Front Overlay Replacement | In Stock |
| XTOP08TV-ED | M2I X Top-E Series Touch Screen Film Protective Film Repair | Available Now |
| XTOP08TV-ED-E | M2I X Top-E Series Front Overlay Touch Digitizer Glass Replacement | In Stock |
| XTOP10TV-ED | M2I X Top-E Series Protective Film Touch Membrane Repair | Available Now |
| XTOP10TV-ED-E | M2I X Top-E Series Touch Screen Tablet Front Overlay Replacement | In Stock |
M2I C TOP Series CTOP3M Protective Film Touch Monitor PDF Download:
FAQ:
Question: What are the environment specifications of M2I C TOP Series CTOP3M Front Overlay Touch Screen Display?
Answer:
Question: What are the front part names and specifications of CTOP3M?
Answer: The front part names and specific cation of M2I C TOP Series CTOP3M are TFT 16M Color LCD, Analog Touch Panel and Front Cover Sheet for Damp Proof and Dust Proof.
Question: What is the memory specifications of CTOP3M?
Answer:
Common misspellings:
TOP3M
CTP3M
CTOPP3M
CTO3PM
TCOP3M
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service