Handtmann VF 620 VF 620 K Vacuum Stuffer HMI Touch Glass Keypad Membrane Switch

| categories | Handtmann |
|---|---|
| Model | Handtmann VF 620 VF 620 K Vacuum Stuffer |
| Warranty | 1 Year VICPAS Warranty |
| Supply | Membrane Keypad Overlay Touch Digitizer Glass |
| Shipping | DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, T/T ,Credit Card, Western Union |
| Update Time | 2026-02-04 03:36:17 |
Shipping
Specifications:
| Brand: | VICPAS |
| Product Line: | Handtmann |
| Installation: | Tool-Free / Standard Tools |
| Warranty: | 365 days Warranty |
| Part Number : | VF620 VF620K Vacuum Stuffer |
| Durability: | High |
| Shock Resistance: | IEC Standard Compliant |
| Shock Resistance: | IEC Standard Compliant |
| Humidity Resistance: | 10% - 90% Non-Condensing |
| Storage Temperature: | -40°C to 85°C |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| Handtmann VF 620 VF 620 K Vacuum Stuffer | Description | Inventory status |
| Handtmann VF 611 Vacuum Stuffer | Handtmann Touch Screen Glass Terminal Keypad Replacement | In Stock |
| HANDTMANN VF 612 Vacuum Stuffer | HANDTMANN Membrane Keyboard Touch Screen Panel Repair | Available Now |
| HANDTMANN VF 612H Vacuum Stuffer | HANDTMANN Membrane Keypad Touch Membrane Replacement | In Stock |
| HANDTMANN VF 612K Vacuum Stuffer | HANDTMANN HMI Touch Glass Membrane Switch Repair | Available Now |
| Handtmann VF 616 Vacuum Stuffer | Handtmann Membrane Keyboard Keypad Touch Digitizer Glass Repair | In Stock |
| Handtmann VF 620 Vacuum Stuffer | HANDTMANN HMI Panel Glass Membrane Keypad Switch Repair | In Stock |
| Handtmann VF 620 K Vacuum Stuffer | HANDTMANN Operator Panel Keypad Touch Screen Repair | In Stock |
| Handtmann VF 622 Vacuum Stuffer | HANDTMANN Touch Panel Operator Keyboard Replacement | Available Now |
| Handtmann VF 624 Vacuum Stuffer | HANDTMANN HMI Keyboard Membrane Touchscreen Repair | Available Now |
| HANDTMANN VF 628 Vacuum Stuffer | Handtmann Touch Digitizer Keypad Membrane Replacement | In Stock |
Handtmann VF 620 VF 620 K Vacuum Stuffer HMI Touch Glass Keypad Membrane Switch PDF Download:
FAQ:
Question: Can I purchase in bulk?
Answer: Yes, Kernfix supports bulk orders and can provide pricing discounts for larger quantities.
Question: Are your Handtmann VF 620 VF 620 K Vacuum Stuffer Touch Screen Panel Switch Membranes safe to use in industrial environments?
Answer: Yes, all Handtmann VF620 VF620K Vacuum Stuffer Membrane Switch Keypad Touch Membranes are designed to meet industrial-grade quality standards.
Question: Are your Handtmann VF 620 VF 620K Vacuum Stuffer HMI Touch Glass Keypad Membrane Switches tested before shipping?
Answer: Yes, every Handtmann VF 620 VF 620 K Vacuum Stuffer Membrane Keypad Overlay Touch Digitizer Glass undergoes rigorous quality control to ensure proper function.
Question: Can I request a specific part model not listed on your website?
Answer: Yes, contact our sales team with your requirements, and we will check availability. Submit a fast quote.
Common misspellings:
Handtmann
VF
60
620
K
Vacuum
Stuffer
F
602
62O
6620
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service