C000 135-02 C000 135-07 CCpilot VC Display LCD Display

| categories | Other |
|---|---|
| Model | C000 135-02 C000 135-07 |
| Warranty | 365 Days |
| Shipping | DHL/FedEx/UPS/TNT/EMS/Aramex /DPEX |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-04 03:40:50 |
Shipping
Specifications:
| Part Number : | C000 135-02 C000 135-07 |
| Product Line: | CCpilot VC Display |
| Display Size: | 5" |
| Power Supply: | 5VDC / 12VDC / 24VDC |
| Warranty: | 365 days Warranty |
| Operating Temperature: | -20°C to 70°C |
| Storage Temperature: | -30°C to 80°C |
| IP Rating: | IP65 Front |
| Interface: | LVDS / eDP / VGA / HDMI |
| Brightness: | 650 cd/m² |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| C000 135-02 C000 135-07 | Description | Inventory status |
| S002 134-82 | S002 134-82 CCpilot VA Display Touch Screen Glass Replacement | In Stock |
| C000 040-186 | CCpilot VC Display C000 040-186 Touch Screen Panel Replacement | Available Now |
| C000 135-02 | C000 135-02 CCpilot VC Display LCD Display Repair Part | In Stock |
| C000 135-04 | CCpilot VC Display C000 135-04 Touch Screen Glass HMI Repair | Available Now |
| C000 135-07 | C000 135-07 CCpilot VC Display LCD Screen Replacement | In Stock |
| C000 135-06 | CCpilot VC Display C000 135-06 Touch Membrane Replacement | In Stock |
| C000 144-05 | C000 144-05 CCpilot VI Touch Glass LCD Display Screen | In Stock |
| S002 144-05 | CrossControl CCpilot VI S002 144-05 LCD Display Panel HMI Panel Glass | Available Now |
| S020 144-05 | S020 144-05 CCpilot VI Touch Digitizer Glass Repair | Available Now |
| S021 144-05 | CCpilot VI S021 144-05 Touch Screen Monitor Replacement | In Stock |
| C000 144-46 | C000 144-46 CCpilot VI Mounting Bracket Repair | Available Now |
| C000 144-46rPa1 | CCpilot VI C000 144-46rPa1 Mounting Bracket | In Stock |
| C000 139-212 | C000 139-212 CCpilot VS Touch Digitizer Replacement | Available Now |
C000 135-02 C000 135-07 CCpilot VC Display LCD Display PDF Download:
FAQ:
Question: How do you package the C000 135-02 C000 135-07 LCD Screens for safe delivery?
Answer: C000 135-02 C000 135-07 LCD Display Screens are packed with anti-static bags and foam protection to prevent damage during transportation.
Question: What payment methods do you support?
Answer: T/T, PayPal, and credit card (100% prepaid).
Question: What is the lead time for shipping?
Answer: Orders are shipped within 1–2 days after payment.
Question: What if the C000 135-02 C000 135-07 LCD Display Panel buttons stop responding?
Answer: This is usually caused by worn circuits or aging domes. Replacing the C000 135-02 C000 135-07 LCD Display will restore functionality.
Common misspellings:
C000
135-02
135-7
C00
135-07
13-502
135-o2
1335-07
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service