91-02528-00A/0252800A HMI Panel Glass Replacement

| categories | HMI Touch Screen Panel |
|---|---|
| Model | 91-02528-00A/0252800A |
| Warranty | 365 Days |
| Supply parts | Touch Screen Panel |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-05 17:30:47 |
Shipping
Specifications:
| Light Transmission: | Above 75% |
| Touchscreen Type: | 5-Wire-Analog Resistive |
| Operating Temperature: | 0 ~ 55 °C (32 ~ 131 °F) |
| Ingress Protection: | IP66-Rated Front Panel |
| Storage Temperature: | -20 ~ 60 °C (-4 ~ 140 °F) |
| Warranty: | 1-Year Warranty |
| Size: | 17'' |
| Environment: | Free From Corrosive Gases |
| Storage Humidity: | 95% RH |
| Display Resolution: | 1280 x 1024 Pixels |
91-02528-00A/0252800A HMI Panel Glass Replacement PDF Download:
FAQ:
Question: Which way can I finish the mounting without causing damage to 91-02528-00A/0252800A Touch Digitizer Glass?
Answer: Wall mounting, panel mounting, arm mounting and stand mounting will not do harm to 91-02528-00A/0252800A Touch Panel.
Question: What is the durability(touches) of 91-02528-00A/0252800A Touch Screen Glass?
Answer: The durability of 91-02528-00A/0252800A Touch Panel exceeds 35 million touches in a single location without experiencing any failures.
Question: What is the price of 91-02528-00A/0252800A Touch Screen?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
1-02528-00A
91-0528-00A
91-02528-0A
19-02528-00A
91-025280-0A
252800A
00252800A
0252800AA
0252080A
2052800A
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service