T0058-45A Touch Screen Panel Glass HMI Replacement

| categories | HMI Touch Screen Panel |
|---|---|
| Brand | UNIOP |
| Model | T0058-45A |
| Warranty | 365 Days |
| Supply | Front Overlay HMI Touch Glass |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-05 17:30:52 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | T0058-45A |
| Display Type: | TFT LCD |
| Resolution: | 640x480 pixel |
| Backlight: | LED |
| Warranty: | 365 Days |
| Input Power: | 24VDC (+10%, -15%) |
| Operating Temperature: | 0 to 50 °C |
| Display Size: | 7 in |
| Touch Screen: | Resistive |
FAQ:
Question: What is the dimension of T0058-45A UniOP HMI Panel Glass?
Answer: The dimension of T0058-45A Touch Screen Panel is 7 inch.
Question: What is the T0058-45A Touch Digitizer Glass price?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Question: How to cleaning T0058-45A IHM faceplates?
Answer: The equipment must be cleaned only with a soft cloth and neutral soap product. Do not use solvents.
Common misspellings:
T008-45A
T0058-5A
T00584-5A
T005B-45A
T00558-45A
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service