NL6448BC33-71 LCD Display Screen Replacement

| categories | LCD Display |
|---|---|
| Model | NL6448BC33-71 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | LCD Display |
| Size | 10.4'' |
| Supply | NL6448BC33-71 LCD Display Panel |
| Touch Screen Panel Type | Resistance touch screen |
| Shipping | 2-4 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-02-06 18:47:03 |
Shipping
Specifications:
| Ambient Humidity: | 10 to 90%RH (no condensation) |
| Allowable Voltage Drop: | 10 ms or less |
| Product Line: | LCD display |
| Size: | 10.4 inch |
| Rated Voltage: | DC19.2V to DC28.8V |
| Brand: | VICPAS |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Storage Temperature: | -20°C to +60°C |
| Storage Humidity: | 10%RH to 90%RH |
| Warranty: | 365 Days |
NL6448BC33-71 LCD Display Screen Replacement PDF Download:
FAQ:
Question: How can I track my order?
Answer: Once your order is shipped, we will provide tracking information, and you can check your order's status at any time. If you need assistance, you can contact our customer support team.
Question: Is there a minimum order requirement?
Answer: Kernfix typically does not have a minimum order requirement, and we welcome orders of various sizes.
Question: How can I track my order?
Answer: Once your order is shipped, we will provide tracking information, and you can check your order's status at any time. If you need assistance, you can contact our customer support team.
Common misspellings:
NL6448BC33-1
NL6448C33-71
NL6448B3C3-71
NL6448BC33-T1
NL6448BC3-3-71
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service