Siemens IFP2200 Basic Flat Panel 22" 6AV7862-2BF00-0AA0 Touchpad Film

| categories | Simatic Industrial PC |
|---|---|
| Brand | SIEMENS |
| Model | 6AV7862-2BF00-0AA0 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | IFP2200 Basic Flat Panel 22"display |
| Supply | IFP2200 Overlay with Touch Screen monitor |
| Terms of Payment | Western Union, T/T, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-30 20:37:49 |
Shipping
Specifications:
| Operation Temperature: | 0℃-40℃ |
| Storage Temperature: | -20℃-60℃ |
| Processor Type: | Intel Celeron N3160 |
| Mains Buffering: | 10ms |
| Type of Memory: | DDR3L |
| Product Line: | IFP2200 Basic Flat Panel 22" |
| Warranty: | 365 days Warranty |
| Type of Supply Voltage: | 24 V DC |
| Size: | 22" |
| Part Number : | 6AV7862-2BF00-0AA0 |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| 6AV7862-2BF00-0AA0 | Description | Inventory status |
| 6AV7862-2BC00-0AA0 | SIMATIC IFP1200 Basic Flat Panel 12" Display Touch Screen Protective Film Repair | In Stock |
| 6AV7862-2BC10-0AA0 | SIMATIC IFP1200 Basic Flat Panel 12" Display Front Overlay Touch Panel Repair | Available Now |
| 6AV7862-2BD00-0AA0 | SIMATIC IFP1500 Basic Flat Panel 15" Display Touchscreen Protective Film Repair | In Stock |
| 6AV7862-2BE00-0AA0 | SIMATIC IFP1900 Basic Flat Panel 19" Display Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| 6AV7862-2BF00-0AA0 | SIMATIC IFP2200 Basic Flat Panel 22" Display Touch Screen Panel Front Overlay | In Stock |
Siemens IFP2200 Basic Flat Panel 22" 6AV7862-2BF00-0AA0 Touchpad Film PDF Download:
FAQ:
Question: How to install the Siemens SIMATIC 6AV78622BF000AA0 Protective Foil Resistive touch panel HMI IFP2200 Basic Flat Panel 22" display?
Answer: 1. Insert the 6AV7862-2BF00-0AA0 Protective Film Touch Screen Siemens SIMATIC HMI IFP2200 Basic Flat Panel 22" display device into the mounting cutout from the front.
Question: How to prevent damage to the Siemens SIMATIC 6AV7 862-2BF00-0AA0 Front Overlay Touch Screen Panel HMI IFP2200 Basic Flat Panel 22" display?
Answer: • Store the Siemens SIMATIC 6AV78622BF000AA0 Overlay Touch Screen monitor HMI IFP2200 Basic Flat Panel 22" display in a dry place.
Common misspellings:
6A7862-2BF00-0AA0
6AV7862-2BF0-0AA0
6AV7862-2BF0-00AA0
6AV7862-28F00-0AA0
6AV77862-2BF00-0AA0
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service