PP815A 3BSE042239R1 Front Overlay Touch Screen Repair

| categories | Panel 800 Series |
|---|---|
| Model | PP815A 3BSE042239R1 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Panel 800 |
| Shipping | 2-3 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-30 21:15:35 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | PP815A 3BSE042239R1 |
| Active Area Of Display: | 70.1 x 52.6 mm |
| Touch Material: | Polyester on glass |
| Operating Temperature: | 0 … +50 °C |
| Storage Temperature: | -20 … +70 °C |
| Diagonal (inches): | 3.8” widescreen |
| Touch Design: | design passepartout |
| Ambient Humidity: | 20 - 90% RH non-condensed |
| Backlight: | LED |
| Display Type: | TFT-LCD |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| PP815A 3BSE042239R1 | Description | Inventory status |
| PP825A 3BSE042240R3 | Panel 800 Series PP825A Touch Screen Protective Film Replacement | In Stock |
| PP845 3BSE042235R1 | Panel 800 PP845 Front Overlay Touch Membrane Repair | In Stock |
| PP845A 3BSE042235R2 | Panel 800 Series PP845A Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| PP846 3BSE042238R1 | Panel 800 Series PP846 Terminal Keypad Replacement Repair | Available Now |
| PP846A 3BSE042238R2 | Panel 800 PP846A HMI Membrane Keyboard Replacement | Available Now |
| PP865 3BSE042236R1 | Panel 800 Series PP865 Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| PP865A 3BSE042236R2 | Panel 800 Series PP865A Front Overlay MMI Touch Screen Replacement | In Stock |
| PP865S 3BSE042242R1 | Panel 800 Series PP865S HMI Touch Screen Protective Film | Available Now |
| PP871 3BSE069270R1 | Panel 800 Series PP871 Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| PP871 3BSE069270R2 | Panel 800 Series PP871 HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| PP874 3BSE069271R1 | Panel 800 Series PP874 Front Overlay Touch Screen Panel Repair | In Stock |
PP815A 3BSE042239R1 Front Overlay Touch Screen Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How to install the PP815A 3BSE042239R1 operator terminal?
Answer:
Question: What is the size of the PP815A 3BSE042239R1 Touch Screen Glass?
Answer: The PP815A 3BSE042239R1 HMI Touch Screen is 3.8-inch.
Common misspellings:
PP815
3BSE042239R1PP815A
3BSE04239R1PP851A
3BSE042293R1PP815A
3BSE0042239R1
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service