PP865A 3BSE042236R2 HMI Touch Panel Film Repair

| categories | Panel 800 Series |
|---|---|
| Model | PP865A 3BSE042236R2 |
| Warranty | 365 Days |
| Product Line | Panel 800 |
| Shipping | 2-3 workdays |
| FOB port | Guangzhou, Shenzhen, Hongkong |
| Terms of Payment | Western Union, MoneyGram, T/T, Paypal, PayPal, Credit Card |
| Update Time | 2026-01-30 21:15:11 |
Leading Time{{selectedConditionObj.leading}}
{{item.value}}
{{nameObj.name}}{{nameObj.selectedValue}}
{{valueObj.name}}
Shipping
Detail Information
Specifications:
| Part Number : | PP865A 3BSE042236R2 |
| Diagonal (inches): | 15” widescreen |
| relative humidity: | 5 - 85 % non-condensed |
| Warranty: | 365 Days |
| Display Type: | TFT-LCD |
| Backlight: | CCFL |
| Touch Material: | Polyester on glass |
| Overlay Material: | Autotex F157/F207 * |
| Active Area Of Display: | 304.1 x 228.1 mm |
| NEMA: | 4x indoor use only |
Related BB Teach Pendant Part No.:
| PP865A 3BSE042236R2 | Description | Inventory status |
| PP815A 3BSE042239R1 | Panel 800 PP815A Front Overlay Touch Membrane | In Stock |
| PP815A 3BSE042239R2 | Panel 800 Series PP815A Touch Glass Front Overlay Repair | In Stock |
| PP820A 3BSE042243R1 | Panel 800 Series PP820A Membrane Keyboard Keypad Repair | Available Now |
| PP820A 3BSE042243R2 | Panel 800 PP820A HMI Panel Glass Protective Film | Available Now |
| PP825A 3BSE042240R1 | Panel 800 Series PP825A Touch Screen Monitor Front Overlay | In Stock |
| PP826 3BSE042244R1 | Panel 800 Series PP826 Membrane Keypad Switch Replacement | In Stock |
| PP826A 3BSE042244R3 | Panel 800 Series PP826A HMI Operator Panel Keypad | Available Now |
| PP835 3BSE042234R1 | Panel 800 Series PP835 Protective Film Touchscreen Repair | In Stock |
| PP835A 3BSE042234R2 | Panel 800 Series PP835A HMI Protective Film Touch Screen Glass | Available Now |
| PP836 3BSE042237R1 | Panel 800 Series PP836 Operator Keyboard Replacement Repair | In Stock |
| PP836A 3BSE042237R2 | Panel 800 Series PP836A Switch Membrane Repair Replacement | In Stock |
PP865A 3BSE042236R2 HMI Touch Panel Film Repair PDF Download:
FAQ:
Question: How to install the PP865A 3BSE042236R2 operator terminal?
Answer:
Question: What is the price of PP865A 3BSE042236R2 HMI Touch Screen and Protective Film?
Answer: Submit a fast quote, send Kernfix an email for best price.
Common misspellings:
PP865
3BSE042236R2PP865A
3BSE04223R2PP86A5
3BSE042326R2PP865A
3BSE0042236R2
Please send your message to us
- Mobile Phone
- *Title
- *Content






Fast Quote
Fast Quote
Worldwide Shipping
12 Months Warranty
Customize Service